Videolar

Pressures – Wasting Away (Müzik Videosu)

2022’de yayınladıkları “Time Bomb” ve “Dark Glow” gibi övgü toplayan single’ların ardından üç parçadan oluşan Kanadalı ekip PRESSURES, yeni single/videoları “Wasting Away” ile geri dönüyor.

“Wasting Away” grubun 2023’teki ilk single’ı ve Amaliia’nın görsel olarak karakterize edilmiş sembolünün son bölümü. Grup, “Bu kayıt Amaliia’nın duyguları arasında bir yolculuk ve son single’ımız olarak Amaliia’ya hayat vermek istedik” diyor. “Kapana kısılmış hissetmek, gözetlenmek, hayatı bir robot gibi yaşamak – bu şarkının görsel bir temsili ve hikayesinin bu aşamasına bir son. Bizim için Amaliia, ben, siz ya da kendi içinde bir savaşla mücadele eden tanıdığınız herhangi biri olabilecek bir sembol.”

Parça, grubun dinamik gitar çalışmalarıyla vurgulanan kendine özgü, hareketli enstrümantasyonunu sunarken, “Wasting Away”, “Time Bomb” ve “Dark Glow” aracılığıyla üç parçalı hikayeyi zahmetsizce özetleyen düşündürücü sözlerle tezat oluşturuyor.

“[‘Wasting Away’] hayatınızda sadece batmakta olduğunuzu bildiğiniz ve tutunacak bir cankurtaran halatınızın olmadığı bir zamana değiniyor” diye devam ediyor üçlü. “Bu parçayı dinlerken sizi hem bizim hem de sizin tartışmalı düşüncelerinize ve iç diyaloğunuza sokarak üçüncü duvarı yıkmaya çalıştık. Karanlık sözler ve neşeli müzik arasındaki kontrast, dinleyicinin şarkıyı daha duygusal bir düzeyde deneyimlemesini sağlayan bir itme-çekme hissi yaratıyor. Bu bizim en ham ve filtrelenmemiş parçamız.”

PRESSURES, 2019 yılında Toronto, Kanada’da kurulmuş bir hiper-rock grubudur. PRESSURES kurulduğunda temel amaç, herkesin ilişki kurabileceği karmaşık konulara dikkat çekmekti – ve bu odak noktası olmaya devam ediyor Yazım ve kayıt süreci boyunca PRESSURES, her ikisi de vokalist olan ve hikayeleri müzik boyunca ifade edilen iki eski grup arkadaşı Kyle ve JD’nin kaybıyla uğraştı. PRESSURES’un yakında çıkacak olan ilk EP’si “Amaliia “nın tamamlanmasının ardından yaşanan böylesi kişisel bir kayıp, gruba zor konularla ilgili mesajlarını yaymaya devam etme konusunda ilham verdi. 
 PRESSURES Vokal Prodüktörü Wes Will, JD Meeboer ile yakın çalışarak grubun sound’u ve mesajı hakkında temel bir anlayışa sahip oldu. Wes Will’in PRESSURES ile bu kadar yakın çalışmasının ardından kendisi de gruba katılarak vokalistlik görevini üstlendi. Jake Porterfield, Jesse Moreau, Wes Will ve Kyle Adshade’den oluşan bu yeni kadroyla PRESSURES, yüksek enerjili performanslar, ilham verici şarkı sözleri, siber bir estetik ve sonsuza dek sürecek bir hikaye ile dinleyicilerini dünya çapında etkilemeyi hedefliyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu