Kritikler

POOPY SEED GRINDER ” Humanophobia”

Nice to Eat You Records (2008- Çek Cum.)

11 Senelik bir grup olmasına rağmen çok fazla iş yapmış bir grup değil aslında Poppy Seed Grinder. Fakat gerek sound olsun gerekse yaptığı tarzın hakkını veren bir grup olmasıda hayli ilginç bir durum. Zira grup brutal death metali hardcore öğeleriyle süsleyerek son derece iyi bir iş çıkarmakta ve işini hakkıyla yapan yegane gruplardan bir tanesi olmaklada kendini kanıtlıyor. Özellikle ilk albümlerinde, etkilendikleri gruplardan Deeds of Flesh olsun Dying Fetus olsun albümlerine yansıtarak değişik bir oluşuma imza atmış bir grup.

Yeni albüme gelicek olursak grup gene aynı sound ve tarzını muhafaza ederek yola çıkmış fakat müzikal açıdan belli başlı değişimlere girmiş. Öncelikle şarkıların süreleri uzamış ki, albümün giriş parçası Concrete World 8dk kadar bi süre tutmakta. bunun yanında işi daha çok death/grind tarafına çekip, tekniğe yönelen grup kendini bu yönde geliştirirek muazzam bir hava yakalmış. Bu Albümdede çok fazla Deeds of Flesh etkileşimi bulmak mümkün. Onun dışında müzikal yapı hakkında hardcore vari geçişler ve ve teknik riffler bulmak mümkün. davullarda girnd ataklar albümün havasını yer yer değiştirmeye yetiyor. Vokaldede aynı derece tatminkarlık yaratan ve dinleyici gaza getiren riffleri aynı yıkıcılıkla tamamlayan bir vokal söz konusu. bunların dışında albümde kırılma noktalarını belirleyen belli başlı bir kaç şarkı var bunlar Albümede adını veren Humanophobia, Monument Of Depravity ve albümün final şarkısı Maggot Infestant gerçektende büyük final edasıyla albümü noktalıyor.

Bu kadar sözden sonra dinlenmesi gereken bir albüm olduğunu tekrar hatırlatarak mutlaka edinilmesi gereken bir albüm diyorum. Zira Çeklerden çıkan gruplarada baktığımızda bu adamlar cidden bu işi biliyorlar diyebiliyoruz. Tarzın takipçilerine şiddetle öneririm

7,5/10

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu