Kritikler

PLAAG ”Ugh!”

Misantrof ANTIRecords – 2011 – Belçika

Aslında Plaag ismini ilk duyduğumda Black’n Roll tarzına ait olduğunu düşünmemiştim. Daha ziyade ortodox sitiline yakın bir isim olduğunu düşünmüştüm. Fakat UGH albümü grubun ilk çıkış yaptığı yapıt olduğu için değerlendirilmesi gerektiğini hissettim.

Somber ile ilk olarak kontağa geçtiğimde bu kadar cana yakın biri olacağını hiç düşünmemiştim. Sohbetler koyulaştı ve iş geldi cd takasına 🙂 Plaag Cd si henüz elime ulaşmadı fakat ben bu albüm internet üzerinde de ücretsiz olarak yayınlandığı için gönül rahatlığı ile kritikleme şerefine erdim.

Tarz olarak bu tarzın en iyi ve başka eşine rastlayamadığım BEWITCHED’e benzediğini fakat kendine göre değişik havasının olduğunu da unutmamalıyız. Kayıt olarak ev kaydına benziyor, drum machine kullanılmış pek beğenmedim bir şey bu çünkü çok yapay kaçmış. Gitar tonları ona nazaran gayet başarılı ,vokal kimi zaman yetersiz gibi gözükse de kendine özgün bir havası var..

Black Metal, rock’n roll teması ile buluşursa Plaag’ın genel tarzını oluşturur.Şarkılar çok karanlık değil,değişen tempoları ve aksak ritimleriyle enerji kazanmış. My Satan, Silently Beaten to Death gibi aksak ritimleri bol parçaların yanı sıra “Carl” gibi çok farklı bir havada yer alan bir parçada mevcut, sanırım birisine adanmış olabilir bunu kendisine röportajımızda soracağım. Christmas Time da eğlenceli bir çalışma olmuş,kapak ve artwork çalışmalarına gelecek olursak fotoraflar Annick Degreve tarafından çekilmiş diğer kalan tüm tasarımlar Somber’e ait.

Black metal’de farklı tınılardan hoşlanıyorsanız Plaag tam anlamıyla size göre.

8/10

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu