Videolar

Phantom Fire – Mara (Müzik Videosu)

Norveçli Thrash Black grubu Phantom Fire, yeni bir video klip yayınladı. Mara ismini taşıyan bu klip için ise, grup şöyle bir yorumda bulundu :

“Mara’ ilk single’ımızın B yüzüydü. Bu demo versiyonunda Kampfar’dan Ask davul çalıyordu ve kulağa 80’lerin Heavy Metal’i gibi geliyordu. Albüm versiyonu için biraz daha farklı yaklaştık. Bu sefer Norveç dağlarında tam gaz gitmek için yapılmış yeni bir black n-roll canavarı.”

Merakla beklenen ikinci albümden ilk single “De Taptes Dans” çıktı!

PHANTOM FIRE ikinci albümleri Eminente Lucifer Libertad ile yeniden sahnelere dönmeye hazır. İkili, biraz daha uzun ve daha güçlü olan bu albümde temel sound’larını ustalıkla korurken, aynı zamanda yeni yönlerini de ortaya koyuyor. Şizofreniyi uzakta tutan ve sarsıcı olmayan kıvrımlı bir akışla çalışan PHANTOM FIRE, burada hem tüm hızıyla şimşek gibi çakıyor hem de bazen aynı şarkı içinde pagan uçsuz bucaksız diyarlara karamsar bir şekilde yürüyor. Bu durum daha sert bir dinleti ortaya çıkarırken aynı zamanda metanetli ve hatta törensel bir dinleti de ortaya çıkarıyor; tundranın soğuğu Eminente Lucifer Libertad’ın tamamını kaplıyor ve Lucifer’in yakıcı ışığı da alttan yükseliyor. “Yukarıda ne varsa aşağıda da o var” ya da öyle deniyor: kozmik bir boyutta Viking cenazesine dönüşen bir İskandinav heavy metal kusmuk partisi mi? Eminente Lucifer Libertad’ın hareket tarzı burada kesinlikle çok önemli, çünkü gerçekten bir Albüm Deneyiminin özeti; parçalar hareket ettirilebilir, elbette, ancak parça sırası PHANTOM FIRE’ın sürekli büyüyen sanatını aktarmada anahtar rol oynuyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu