Kritikler

PESTILENCE ” Resurrection Macabre”

Pestilence – Resurrection Macabre – 2009 – Mascot Records

16 yıl aradan sonra gelen vay anasını albümlerden bir taneside efsane Pestilence’tan geldi. Zira Tony Choy ve Mamelli nin yeniden hayat verdiği grup bu sefer alışagelen old school death metal tarzından sıyrılıp daha modern ve sert bir yapıyla karşımıza çıktılar. Tabi ki eski old school havalarından bişey kalmamış mı hiç? diye sorarsanız, yok canım o kadarda değil kimse geçmişini inkar edemez derim.

Albüme gelecek olursak; sert ve keskin geçişlerle desteklenmiş ve melodiden nerdeyse biraz uzak kalmış bir albümle karşı karşıyayız. Özellikle sert geçişlerin, tetikleyici blastlarla desteklendiği bir albümden bahsediyorum size dikkat edin. Onun dışında albümde her saniye bir hareket ve heyecan var. Ekstradan yumuşak geçişlerin boğuk vokallerle süslendiği ara geçişlerde albümde mevcuttur. Ayrıca albümün sınırlı sayıda basılan kopyalarında 3 adet bonus şarkıda albümün ekstra güzelliklerinden olup, albüm ayrı bir tat katmaktadır.

Bunların yanında eski albümlerine nazaran hiç alakası olmayan bir albüm yapmış olmaları Pestilence dinleyicileri için ne kadar garip bir durumda olsa, yeniden sahalara geri dönen gruplar kervanına katılıp, bizleri, böyle güzel değişimlerle ihya etmeleride ayrı bir güzellik. Çünkü bu durumun aksine, eskiden çığır açıpta açtıkları çığırla kalarak, geri döndüklerinde aynı işleri yapmaya çalışıp, eline yüzüne bulaştıran gruplarıda görmüyor değiliz.

Ama Pestilence la alakalı olarak söyleyeceğim tek şey bu albümü alın. Özellikle eski fanlar bu albümün kıymetini çok iyi bileceklerdir. Yeni nesile ve grubu tanımayanlarada tavsiyem bu albüm size grubu tanıtmaz belki ama geri dönüş nasıl yapılır ve grubun kalitesi nedir bunları size en iyi şekilde gösterecektir.
Orthodox 7,5/10

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İlgili Makaleler

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu