Kritikler

PEST ”In Total Contempt”

No Colours Records – 2005 – İsveç

Aslında bunu kritiklemeyecektim, çünkü objektif olamamaktan oldukça çekiniyordum.Ama çokta geç olsa Pest ‘in 2005 yılı içerisinde çıkarmış olduğu ve yanılmıyorsam şu an itibari ile üzerinden 8-9 ay geçmiş olmasına rağmen burada bulunmasını istediğim, muhteşem çalışması “In Total Contempt” ile karşımızdalar…

Gerçekten “Daudafaeard” ile bizi çok şaşırtmışlardı, tek parçadan oluşan fakat 20 dakikalık gayet bunalım ve çok etkili bir çalışmadan sonra ,bu derece “gaz” bir albüm beklemiyordum.Tam Pest’in diğer gruplar gibi bunalım bir tarza dönüşeceğini düşünürken,birden suratıma yumruk gibi çarpan bu albümle beni dehşete düşürdüler.

Albümü yorumlamakta gerçekten güçlük çekmekteyim,çünkü tüm parçalar tam bir bütünlük içerisinde, kötü bir parça, olmamış, iğrenç dediğim bir saniye bile yok. Gerçekten profesyonel olarak yaklaşılmış ve bir o kadarda amatör ruhu barındıran bir albüm bu,genel olarak DarkThrone takipçisi diyebileceğimiz bir grup Pest, bu albümde de Sardonic Wrath ve Hate Them etkisi hemen göze çarpıyor ve de 80ler thrash metal’i,grup giderek olgunlaştığını her parçada bizlere yansıtmaktan hiç kaçınmamış..

Thrones Ablaze, Beyon Redemption, In Total Contempt, A Vengeance Rising, Cold Stare ile arkası arkasına tam gaz gelirken, Slaves of Celestial Bounds ile bizleri Daudafaerd in atmosferine götürüyorlar. Ben bunlara her şeyi yakıştırabiliyorum,gerçekten hakkını vererek yapıyorlar.

Albümdeki favori parçalarım “Dreams of Life Seem Morbid”, “Beyond Redemption”, “Cold Stare”, “Into Deep Balck Halls” isimli parçalar olacak…

8/10

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İlgili Makaleler

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu