Kritikler

PERSUADED ”Unconcerned Behavior”

Self-Financed – 2010 – Türkiye (İzmir)

Kısa bir süre önce Myspace’de dolaşırken keşfettiğim gruplardan biri Persuaded, 2007 yılında Who Shall End adında kurulmuş, eleman değişikliklerinden kaynaklanan sıkıntılar yüzünden yıllarca ürün veremeyen ve sahne almayan grup ilk ürününü geçtiğimiz günlerde bir EP olarak verdi. Son yıllarda sessizleşen Türkiye ve hatta İzmir piyasasından yeni bir şeyler görmek güzel. EP netten mi yayınlanacak, basılıp satılacak mı henüz bir kesinlik kazanmış durumda değil, sanıyorum ki netten yayılıp beleş demo sevdalılarına yarayacak bir durum belki. Albüm kapağını sevdim, basılı olarak istiyorum. Bilgisayarımda mp3 olarak kalmasından ve bir harddisk sıçışında piç olmasındansa cd arşivimde bulunmasını tercih ediyorum.

Son dönem Avrupa gruplarını anımsatıyor grubun tarzı. Brutal death metal sertliği, bir miktar İsveç melodikliği ve core etkileşimler söz konusu. Sonuç olarak death metal ve deathcore karışımı bir müzik icra ediyor grup, clean vokal kullanmadıklarına çok sevindim, malum clean vokal kullanmak çok moda oldu bu tarzlarda. Kayıt temiz fakat prodüksiyon tarz için sönük kalmış, şarkıları yeterince ortaya koyamıyor, bir black metal kaydı için bu yeterli olabilirdi ama death metalde yada deathcore’da daha güçlü bir sound’a ihtiyaç duyuyorum tatmin olmak için. Vokalistin guttural vokali brutalinden çok daha iyi, brutal kısımlarda o gutturala biraz daha yaklaşsa çok daha lezzetli olabilir.

EP’deki favori parçam “Unconcerned Behavior”, bu parçada enstrüman ve vokal performansları diğer şarkılardan daha iyi, EP’ye ismini vermesinin sebebi de bu sanırım 🙂 Bu tatta yeni bestelerle yeni bir ürün bekliyorum gruptan…

7/10

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İlgili Makaleler

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu