Kritikler

PAGANFIRE ”Promo Tape”

Self Released – 2010 – Filipinler

Kaset dinlemeyeli çok olmuş :)) Filipinler’den underground bir grup olan PAGANFIRE geçtiğimiz ay bana ulaşıp kasedini yolladı, sanıyorum ki bu sadece dergilere, şirketlere ve ilgili nadir insanlara yollanan bir ürün. Siyah beyaz fotokopi kapağı eskiden gidip metal shopta sürekli fotokopi kapaklı kasetleri kurcaladığım günlerimi hatırlattı bana. Filipinler’in en nefret edilen grubu olduğunu kaset içinde yolladığı tanıtım yazısının başında belirten grup, 2003 yılında kurulmasına rağmen bir çok demoya sahip ve bir çok splitte yer almış.

Genel olarak internet üzerinden mp3 paylaşımını boykot eden cinsten bir kaset ön ve iç kapağına sahip, kocaman websitesi yazar gibi www.ahahahahahah yazılması tuhaf geldi 🙂 Kenardaki “Fuck Myspace” yazısı da cabası… Uzun süredir bu tarz bir şeyler elime geçmediği için bana garip geliyor sanırım şu an 🙂

Grubun tarzı ve her şeyi için old-school thrash metal diyebilirim. Yer yer patlaran davula ve oluşan davul-gitar ritm uyumsuzluklarına bakarak hücum kayıt olduğunu düşünüyorum ki kayıt kalitesi de çok yüksek değil, herhangi bir prodüksiyonu düzenlemesi olduğunu zannetmiyorum ama dinlenebilir nitelikte olduğunu söyleyebilirim.

Old-school thrash metalden hoşlanan ve underground şeylerden hoşlananlar grupla iletişime geçip ([email protected]) kasedi edinebilir.

6/10

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İlgili Makaleler

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu