HaberlerVideolar

Orbiter “Raven Bones” İsimli Lirik Videosunu Yayımladı

Raven Bones, Helsinki, Finlandiya’dan psychedelic doom metalciler Orbiter’ın son çalışması. Yaklaşan ilk albümlerinin ilk teklisi. Şarkı, ilkel davul ritimleri ve keskin riffleri, büyüleyici gitar sesleri ve akılda kalıcı vokallerle harmanlıyor. Orbiter’ın sound’unun hem özünü hem de evrimini gözler önüne seriyor.

Orbiter’ın müziği doom metal, stoner rock ve saykedelinin bir potada eritilmesinden oluşuyor. Helsinki merkezli Finlandiyalı grubun solistliğini Almanya doğumlu şarkıcı ve görsel sanatçı Carolin Koss üstleniyor. Orbiter’ın sound’u, keskin riffler, büyüleyici ses manzaraları ve hipnotik vokal melodilerinden oluşuyor.

Orbiter, Finlandiya, Almanya, İngiltere ve Amerika’da mükemmel eleştiriler alan 2020 çıkış EP’leri The Deluge ile heavy müzik yeraltı sahnesinde bir etki yarattı. Şubat 2020’de Finlandiyalı online dergi Kaaoszine, Orbiter’ı en ilginç 15 yeni metal grubundan biri olarak seçti.

The Deluge ve yoğun atmosferik canlı şovlarının gücü ile Orbiter, doom ve heavy hayranları arasında kendilerine sağlam bir isim oluşturdu. Grup, 2022 yılında efsanevi prodüktör Hiili Hiilesmaa (HIM, Apocalyptica) ile 2023 yılında yayınlanacak olan ilk uzun albümlerini kaydetti. Yeni şarkıların birçoğu halihazırda canlı olarak seslendirildi ve dinleyicilerden heyecan verici tepkiler aldı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İlgili Makaleler

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu