Kritikler

OMISSION ”Thrash Metal Is Violence”

Satanicspeed Records – 2009 – İspanya

Omisssion, İspanya’dan bir grup, black metal kafası ile saldırgan thrash metal icra ediyorlar. Satanic Speed Thrash Metal diyorlar tarzlarına, bize bu promo ulaşalı 3-4 ay olsa da albüm çıkalı 1 seneyi doldurmuş gözüküyor. Fakat yinede değerlendirelim istedim. Grup oldukça ateşli bir sounda sahip, tam da benim istediğim türü icra ediyor olmaları keyfimi daha da arttırdı.

Grubun ilk uzun çalar albümü Thrash Metal Is Violence olarak adlandırılmış. Aslına bakarsanız 80’ler sonu thrash metali son dönemde black metal ile harmanlanarak çok büyük bir ivme kazandı. Gruplar satanic liriklerle black metal underground’unu takip ederek, thrash metal icra etmeye başladılar. Omission, yer yer bana Destruction havası verse de, kendilerine özgü sound’larıyla dikkat çekici nitelikteler. Basit kuru bir tarzları yok, sololar, powercourt rifler ve agresif davullarıyla gerçekten baştan çıkarıcılar.Vokal tarzı scream vokalden biraz klasik speed metal vokaline kayıyor. Oda grubun eski kafa işlere çok meraklı olduğunu ortaya çıkarıyor.

Birbirinden ateşli 10 parçadan oluşan bir thrash metal şiddeti ile karşı karşıya kaldık. Kapakları biraz demode gözükse de, Traitor, Legions of Youth,Satanicspeed Thrash Metal, Pure Fucking Hate gibi kayda değer parçaları bizlere sunmuşlar…

8.3/10

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu