Kritikler

Oculos – Scavenger Taleteller

Digital Album –  2019 – Türkiye 

İzmir çıkışlı death metal grubu Oculos, ilk albümleri ‘Scavenger Taleteller’ ‘i yayınladı. Tarz olarak teknik death metal  olarak nitelendirebileceğimiz albüm, intronun ardından orta tempoda seyreden Oblivion ile dikkat çekici bir açılış yapıyor. Dinleyici olarak güçlü şekilde fark edilen başarılı davul ataklarının yanında, gitarlarda teknik death metali daha rahat dinlenir kılan yumuşak geçişler söz konusu.

Arka arkaya sıralanmış uyumsuz riffler yerine kendi içinde bütünlük arz eden besteler yapılmış. Şarkılara eşlik eden growl vokaller de türün dinleyicisi için gayet tatminkar,tek düzelikten bu anlamda da kaçınılmış. Ancak özellikle belirteyim ki albümdeki favorilerim kesinlikle Voices ve albüme adını veren Scavenger Taleteller.

Bahsettiğim hususlar göz önüne alındığında kayıt anlamındaki eksiklikler görmezden gelinebilir, zira Türkiye’den bu tip işlerin çıkması çok sevindirici ve türün gelişimine katkı sağlayıcı nitelik taşıyor. Umarım ilerleyen zamanda piyasada kendilerini ve bu tarz grupları daha sık görebiliriz.

Albümün Yazar Notu :
8/10

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu