Röportajlar

OBSCURA AMENTIA

Merhaba. Grup hakkında kısaca bilgi verir misiniz?
Selamlar. Öncelikle bize yer ayırdığınız için teşekkür ederiz. Grup, 2009 Kasımında, farklı müzik deneyimlerine sahip Hel (vokalist) ve Black Charm (gitarist)’ın bir araya gelmesiyle, o zamana dek edinilmiş birikimlerin ortaya döküldüğü ciddi bir projede şekillendi.

‘’The Darkest Dream’’ oluşum süreci nasıl gelişti?
Çalışmalarımız 7 ay önce zehrini tüküren bireylerin büyük bir tutku ve kendini adamasıyla başladı, İlk şarkı “Eurosia” yapılana dek çalışmalar aksaklık olmadan devam etti. Bunun en büyük sebebi iki üyemizin ve dolayısıyla konseptle ilgili zıtlığın daha az olmasıydı. Düşüncelerimizin ortaya çıkışını görmek heyecan vericiydi.

Şu anda anlaşma noktasına geldiğiniz bir şirket var mı?
Aslına bakarsanız çalışmalarımızı yaymak için bir şirket araştırıyoruz. Birkaç teklif almamıza rağmen bazı sorunlardan ötürü hepsini reddettik.

Müziğinizi bilmeyenler için nasıl tanımlarsınız?
Var oluşumuzun, benliğimizin ifadesi; kardeşlerimiz hariç zayıf olanlara merhamet göstermeyen bir nefret fısıltısı ve kokuşmuşluğun merkeziyiz.

Şarkı sözleriniz genel olarak kim tarafından yazılıyor ve söz yazarken nelerden etkileniyorsunuz?
Genelde solist yazar ve sonra hepimiz birlikte bazı düzenlemeler yaparız. İlham aldığımız şeyler genelde insanlık tarihin karanlık sayfaları, doğaüstü güçlere tapınma ve varsayımsal bir çağa doğru giriş olmuştur.

Myspace adresinizde ‘’The Darkest Dream’’ cd satışı için linkler bulunmakta, ilgi ne durumda?
Birkaç aylık bir grup olduğumuzu düşünürsek satışlar gayet iyi ve bütün kopyalar nerdeyse satıldı. Hatta yeni partiyi de piyasaya süreceğiz. Underground’u desteklemekten vazgeçmeyenler sayesinde…

Dinlediğiniz ve etkilendiğiniz gruplar kimler?
Sevdiğimiz ve ilham aldığımız black metal grubu Drak Funeral, Lord Belial ve Watain. Ayrıca Limbonic Art, Peste Noir ve Satanic Warmaster’ın atmosferleri çok iyi.

Katıldığınız yada katılacağınız en önemli konser tecrübeniz ne oldu?
Şimdiye kadar albüm oluşturma ve şarkı yazmaya odaklandığımız için konser vermeyi düşünmedik. Ama belki ileride fikrimiz değişir. Ama söz veriyoruz, bunu nicelik olarak da nitelik olarak da doyurucu bir şekilde telâfi edeceğiz.

Türk Metal piyasası yada dinleyici kitlesi ile ilgili bilginiz var mı?
Ne yazık ki Türk metal piyasası ve dinleyicileri hakkında bilgimiz yok ama kesinlikle öğrenmek için can atıyoruz.

İnternette şuan için çok fazla ön planda değilsiniz grup hakkında bilgi veren bir kaç site var ancak çok sınırlı, size ait bir resim bile bulamadım, bununla ilgili biraz daha çalışma yapmayı düşünüyor musunuz?
Şimdilik resim veya başka şeylerden ziyade müziğimizi yaymak için uğraş veriyoruz. Çoğu grup bu tip şeylere daha çok önem verir. Yakın gelecekte albümümüz hakkında yeni bir inceleme yazısı yayınlayacağız. Belki o zaman bizim hakkımızda ve çalışmalarımız hakkında daha çok bilgi sahibi olursunuz.

‘’In Memoriam’’ şarkınız beni oldukça etkiledi. Gitar rifleri daha melodik geldi bana.’’ Birth of tyrant’’ şarkısı ise pure black yapısı ile sizin tam olarak tarzınız hakkında bilgi veriyor diye bilirmiyiz?
Evet, “Birth of Tyrant bizim black metal yapımızı yansıtan parça ama bazen gitarı tamamlamak ya da Afterlife Recall ve bahsi geçen In Memoriam’daki gibi atmosferi yükseğe çıkarmak için klavye kullanmaktan çekinmiyoruz.

Vakit ayırdığınız için teşekkür ederiz son ne söylemek istersiniz?
Bize yer ayırdığınız için tekrar teşekkürler. Bizi destekleyenlere de çok teşekkür ederiz. Black ateşi hiç sönmesin.

www.myspace.com/officialobscuramentia

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu