Haberler

Norveç’te Gerçekleşen Ok Saldırısında Ölen Beş Kişi Arasında EMPEROR Gitarist’in Eski Eşi De Var

Nebelhexë takma adıyla birkaç albüm çıkaran Alman sanatçı, yazar, oyuncu ve model Andréa Meyer, bu hafta başlarında sakin bir Norveç kasabasında ok saldırısında öldürülen beş kişiden biri olduğu belirtildi. Meyer 52 yaşındaydı.

37 yaşındaki Danimarka vatandaşı Espen Andersen Braathen, yaşadığı Kongsberg’deki bir süpermarkette ve sokaklarda rastgele insanları hedef alan ölümcül saldırıyı gerçekleştikten sonra 13 Ekim Çarşamba gecesi tutuklandı.

Müslüman olan Brathen, psikiyatrik değerlendirme için bir tıbbi tesiste gözaltına alındı.

Polis müfettişi Per Thomas Omholt, Brathen’i “çok sosyal değil” olarak nitelendirdi ve medyaya “tüm göstergelerin kurbanlarını rastgele seçtiğini” ve tek başına hareket ettiğini söyledi.

Ayrıca Kongsberg’de yaşayan Meyer, daha önce EMPEROR gitaristi Tomas “Samoth” Haugen ile evliydi ve birde kızları Alva vardı. Andréa ,Nebelhexë bayrağı altında üç albüm çıkardı: “Laguz – Within The Lake”, “Essensual” ve “Dead Waters”. Ayrıca alternatif ve metal müzik sahnelerinde oldukça popüler hale gelen insan doğasının karanlık yönleri, hayvani içgüdüler ve diğer ezoterik/tabu konular hakkında düşündürücü makalelerin de yazarıydı. Ayrıca kuzey mitleri, gelenekleri ve tanrıça ibadetinin anlaşılması hakkında bir kitap yazdı. Norveçli gotik bir dergide “Cidden – Nebelhexë’yi Tahriş Eden Şeyler” adlı bir köşesi vardı.

Andréa ayrıca CRADLE OF FILTH‘in “The Principle Of Evil Made Flesh” ve SATYRICON‘un “Nemesis Divina” albümlerinde konuk olarak yer aldı.

Eski MORBID ANGEL solisti David Vincent, vefatının ardından Meyer’i anan müzisyenler arasındaydı. Sosyal medyada şunları yazdı: “Arkadaşımın Norveç terör saldırısında anlamsızca öldürülenler arasında olduğunu öğrenmek üzücü. Güzel, yaratıcı bir sanatçıydı ve çok özlenecek. Şimdilik hoşçakal Andrea”.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

5 + 1 =

Başa dön tuşu