Kritikler

NITRO ”We Are Nitro”

Self-Released – 2011 – Türkiye

Mp3 olarak piyasaya çıktı (yakında CD olarakta yayınlanacak) Nitro’nun ilk albümü aslında Nitro grubunun elemanlarından bazıları yıllardır piyasada çeşitli gruplarda yer aldı kişisel olarak içlerinden tanıdığım sadece Antisilence’den Erdem bulunuyor, diğer grup elemanlarını tanımadığım için çok fazla bilgi yazamayacağım çünkü sonra “yanlış bilgi” yazmışsın gibi yorumlara neden olduğumu fark ettim.

Nitro bir kaç yıl önce bir demo yayınlamıştı ve konserler vs yoğun olarak piyasada yerini almıştı nedense birden ortadan kayboldular tahminimce 3 buçuk 4 sene sonra bu albümü kayıt ettiler ve çok ama çok iyi ettiler..

Tanıtımlarında “İNSANLIK ONURU DEPRESİF MÜZİĞİ YENECEK” şeklinde bir sloganları vardı. Tarzları olarak agresif, hareketli ve mühalif bir yapıya sahip olduklarını belirtsem yanılmam. Yıllar önce Antisilence konserlerine katılmış biri olarak Nitro’yu Antisilence ye yakın gördüğümü belirtebilirim… Ama Nitro punk tabanını daha çok kullanan bir proje özellikle Türkçe sözlü parçalarda Punk etkisi çok yüksek miktarda hissediliyor. Fakat nitronun parçalarında thrash metal ve metal müziğin genel bir karışık harmanına rastlamamızda mümkün gibi gözüküyor…

Bende Seni, Köyün Delisi gibi iki adet Türkçe sözlü parça bulunuyor. Ama onların haricinde tüm parçaları ayrı ayrı beğendiğimi dile getirmeliyim. Fakat ufak bir eleştiri agresif ve hareketli (kısmen saldırgan) parçaları ilk sıralara yerleştirmişler bana nedense albümün sonlarına doğru biraz tempo düşüyor gibi geldi…

Kill Him Now, My Old Shoes, Bende Seni, Serve it Cold, Köyün Delisi gibi parçalar dikkat çekeceğe benziyor…

Not: *Radical Noise elemanlarının “Eskisi Gibi” grubuyla , *Antisilence elemanlarının da “Nitro” grubuyla yeniden piyasadaki yerlerini alıyor olmaları onları yıllar önce sahnede izleyen biri olarak gerçekten hoşuma giden bir durum..

* Kısmen
8/10

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu