Kritikler

NIGHT OF SUICIDE ”Desire”

Solitude Productions – 2011 – Hollanda

Rus dostumuz Solitude Productions’un kasvet dolu ve buram buram bunalım, acı, sıkıntı, depresyon kokan gruplarından biri olan Night of Suicide bizlere “Desire” isimli 4 parçadan oluşan albümlerini sunuyorlar.

2 kişilik bir proje ve bir elemanı Finlandiya da diğer bir elemanı ise Hollanda’da yaşıyor. Grubun tüm bestelerini yapan ve enstrümanlarını alan Markus aynı zamanda Astral Sleep ve Hypotermia da da görev almış.Vokalist Ben de Graff ise Sephiroth ve Arminius gruplarında daha önce vokal yapmış. Grubun yayınlamış olduğu üçüncü tam süreli albüm olan “Desire” yaklaşık 11 dakika ortalamaları olan 4 parçadan meydana gelmekte ama açıkçası uzun parçaları sevmeyen biri olarak beni sıkmadı demeliyim.

Grup tarzını Funeral Doom olarak tanımlasa da bana daha ziyada melankolik/depressive doom/death olarak geldi, en azından öyle bir hissiyatı var çünkü funeral doom un ritüelimsi atmosferine grupta rastlayamadım.Kimi zaman ilk dönem Katatonia havalarını hissetsem de grubun klasik bir doom metal grubu olduğunu dillendirsem yalan söylemiş olmam diye düşünmekteyim.

Gri ve bej donuk renklerde bir kapak çalışması bulunuyor. Tüm kitapçıkta bu renk silsilesini kullanmışlar. 4 sayfalık kitapçıkta şarkı sözleri yer almıyor. Ayrıca gruba bu albümde davullarda Jiri Pyorola yardımcı olmuş.Kitapçığa dönecek olursam iç sayfalarda bir mezar bulunuyor üzerinde binlerce kuru kafa ile süslendirilmiş. Cd’nin arkasında kalan kısımda ise solmuş yapraklara yer verilmiş. Doom metal adına kaliteli işlere imza atan Rus firma Solitude ve BadMoodman Music yine ağır makamda gruplardan hoşlananları tatmin edebilecek güzellikte bir grubu bulup, piyasada ki yerini almasına yardımcı olmuş. “The Answer” ,”Desire” gayet hoş parçalar.Yer yer klavye ve keman sampleları, akustik gitar tınılarına da rastlayabiliyorsunuz.

Başarılı bir albüm melankolik ve kasvetli yapımlardan hoşlananlar için biçilmiş kaftan…Kaçırmayın

8/10

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İlgili Makaleler

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu