Kritikler

NEVERDIE ”The Source Of Black Water”

Darknagar Records – 2010 – Rusya

2005 yılının bahar aylarına doğru kurulan Never Die grubu ilk 2 demosundan sonra uzun metrajlı 2. Albümünü çıkardı, bunun yanında ciddi eleman değişiklikleri yaşadıktan sonrada kadrosunu oturtmayı başardılar.

Never Die 2 . albümü The Source Of Black Water ile playlistimde. Grup gotik metalin canlı, hızlı ve romantizm yüklü melodilerine, doom metalin ağır ağır, üzgün, hüzünlü, kasvetli, ölümcül ve melankolik ritmlerini eklemesiyle ortaya Gothic/doom sentezi yaratıyor. Duyguların tavan yaptığı parçalarda melodiler göğün 7 kat üstüne çıkmakta bayan vokalin araya girmesiyle birden kendimizi aşağıda buluyoruz. Bayan vokalin uyumunu çok takdir ettim yardımcı vokal olarak genelde bayanlar kullanılır bu tarzda ama tam tersi olmuş daha keyifli, doom‘un dibine vurduğumuz zamanlarda diğer vokalin devreye girip brutalleriyle şarkıya eşlik etmesi güzel bir atmosfer yakalanmasına sebep olmuş.

Albümde favori parçam introdan sonra 2 numaralı ‘’Ejected from the Depths‘’ oldu, daha ilk dinlemede ayrı bir bağrıma bastım parçayı, hızlı ve canlı sonrasında atmosferik bir hal alan ses çeşitliliği güçlü gitar rifleri ve bayan vokalin saf ve temiz sesi ile seyreltiliyor övgüye layık bir kombinasyon var karşımda.

Atmosferik, melodik ve duygusal tarzları ile yaptıkları müzik dalında sağlam bir dinleyici kitlesine zamanla ulaşacaktır Never Die. Türünü sevenler için ilgi çekici bir albüm dinlenebilitesi yüksek mutlaka bir göz atın.

7/10

Caragdur Photography

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu