Röportajlar

NEKROFOREST

Aslen Türk ama Dubai’de ikamet etmekte olan Nekroforest ile tek kişilik black metal projesi hakkında küçük bir söyleşi yaptık…

Nekroforest’i Türkiye’de bilmeyenler için kısaca tanıtır mısın?
Nekroforest 2002 yılında Black Metal icra etmeye başladı,bu projeye başlamamdaki neden Azaroth ‘tan ayrılmamdır.İlk demoyu kayıt etmiştim,ama bilgisayardaki bilindik problemlerin kurbanı oldu diyebilirim,sonuç olarak 2003 yılında yeniden çaldım…

Türk vatandaşı olmana rağmen Dubai’de yaşıyor olman ve grubunun ismini fazla duyuramaman seni rahatsız ediyor mu?
Türk’üm ve gurur duyarım,ben sadece Dubai’de yaşıyorum,ve grubum pekte yerel sayılmaz açıkcası,buradaki insanların büyük bir bölümü çaldığım şeylerden anlamaz ,sen buna black metal dersin ya da metal’de dersin,ama onlar anlamıyor,çünkü aptallar..

Bildiğim kadarıyla kardeşinin yine tek kişilik projesi Azaroth var,iki Türk olarak uzak diyarlarda böyle işlerle uğraşıyor olmak özellikle Dubai gibi Arap diyarında bu müziği icra ediyor olmak nasıl bir his?
Hmm,buradakiler müziği ya da dini umursamıyorlar,onlar sadece kurallara itaat ederler,sen ne istersen yaparsın,hehe,burada herşey bulabilirsin alkol,sex,uyuşturucu bunlara dahil,yabancılar için burası gerçekten yaşanası bir yer ama yine de ben buradan bir an önce defolup gitmek istiyorum…

Oralarda ne gibi tepkiler alıyorsun,son yıllarda bir kaç grup ismi duymaya başladım,konserler vs. oluyor..
Evet ama burada hiç piyasa yok adamım,Nekroforest ve Azaroth’u bilen biliyor ve saygı duyuyor. Gerçekten ne çaldığımızı takmıyorlar,burada pop/rock grupları revaçta,bazı bebeler de black metal tişörtü giyip dolaşıyor…(Darkthrone,Bathory,Mayhem vs.),o tipleri bu grupların tişörtlerini giyip ortalıkta dolaşırken görünce gerçekten tepem atıyor…

İnternette küçük bir araştırma yaptığımda grubunuzdan Türk değilde B.A.E grubu gibi tanıtım yapmışsınız,bunun nedeni nedir?
Evet ama ben parçalarımı internette yayınlamadım ,aslında istedim ama Dubai’dekilerin dinlemesini istemiyorum… Ben satanic black metal çalmak ve sadece o tarz ile ilgilenenlerin bulmasını istiyorum, huh Dubai’ demi tabiki onlardan yok…

Azaroth ile olan split dışında bir demo kayıt etmişsin,bu konuda tembel görüyorum seni,bunun sebebi nedir? Oralarda olanaklarınız mı sınırlı yoksa vaktiniz mi dar?
Hayır,hayır(gülüyor). Benim tembelliğim ile alakası yok,zaman ile alakalı,Nekroforest için en güzel zamanlarımı bekliyorum,hehe,boş zaman….

B.A.E’de son senelerde konserler olduğunu duydum,o konserlere gittiysen bizlere biraz oranın ortamından bahsedebilir misin?
Popüler konserlere gitmedim biz bir iki kere çalmıştık,gerçekten berbattı,ortalık pozcu doluydu ve bir çok bebe mosh yapıyordu,hepsinin ölmesini istedim…

Çok zengin bir ülkede yaşıyorsun,yaptığınız kayıt bilgisayar tabanlı,orada bir studio var mı,bu işleri daha gerçekçi yapabilecek misiniz?
(Gülüyor) Buradaki stüdyolar hiçte ucuz değil ve bende zengin değilim. Bilgisayarımda iyi programlar varsa neden kullanmıyayım? Haksız mıyım sence? Ben gerçekten iyi programlar kullanıyorum.

Seninle olan sohbetlerimizde Türkiye’ye döneceğinden bahsetmiştin,eğer Türkiye’ye temelli dönecek olursan burada bir grupta çalmayı veya yeni bir grup kurmayı düşünüyor musun?
Tabi ki,niye olmasın.Ama tam emin değilim,belki yeni bir grup kurarım ,belki de arkadaşlarım ile Nekroforest ‘i Türkiye’de devam ettiririm. Önemli olan diğer kişilerin benim hissetiklerimi anlayabilmesi.

Nekroforest olarak gelecek planları nelerdir?
Yeni E.P için çalışmaktayım,sanırım 5 parçadan oluşacak.

Türkiye’den takip ettiğin grupları yazar mısın?
Aaarrghh!,Sarcophagus,Wintermoon,Ehrimen ve Natt ama Türkiye’deki piyasayı çok takip etmiyorm.

Son Sözlerin neler?
Sahte black ve death metal’e ölüm!

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu