Kritikler

NACHTMYSTIUM ”Assassins -Black Meddle Part I”

Sanırım son dönemlerde herkesin en azından bir dergide yada internette gözüne çarptığı gruplardan biridir Nachtmystıum . 2000 yılında kurulan grup black metal olarak müziğe başlamış ancak şimdi ısrarla black metal olmadıklarını ve experimental/psychedelic metal yaptıklarını söylüyorlar. Ancak bence psychedelic yapı zaten black metale yakışıyor ve yaptıkları müzik ve işledikleri konular black metal adıyla anılabilir.

Assassins-black meddle part 1 grubun dördüncü albümü.Daha önceleri birçok canlı kayıtları splitleri ve demoları olan grup takipçilerini üretim konusunda üzmüyor.Ancak şu anda üzerinde konuştuğumuz albüm sanırım arşivlerin en değerli nachtmystium albümü olacak.

Albümde davulları 1349 dan dimmu borgir a nile dan angelcorpse a bir çok grupta bulunmuş Tony Laureno çalıyor ve gayette başarılı bir iş çıkarmış.Albüm genel olarak çok etkileyici zaten gitar rifleri muhteşem ,oluşturulan atmosfer hem benim gibi black metal kökenli dinleyicileri mutlu edecek hem de kendilerinin söyledikleri experimental/psychedelic metal tarzına tam oturacak cinsten.Zaten son üç parça tamamen psychedelic yapıda ve bana pink floyd’u oldukça hatırlattı(özellikle drowned at dusk) zaten grupta pink floyd’dan etkilendiklerini açıkça söylüyor.Bu parçalarda ayrıca saksofonda kullanılmış. Albümde her parçanın yeri çok ayrı ama özellikle iki parçayı öne çıkarmak istiyorum birincisi introdan sonra muhteşem bir açılış parçası olan assassins ve your true enemy son zamanlarda bıkmadan usanmadan her gün dinliyorum bu parçaları.

Sonuç olarak uzun zamandır merakla beklediğim bu albüm gerçekten başarılı bir çalışma olmuş. Yukarıda saydığım türlerden hoşlanıyorsanız ve Ortodoks bir metal dinleyicisi değilseniz göz atmakta yarar var.Okuduğum çoğu kritik albümün 2008’in en iyi çalışmalarından biri olduğunu söylüyor benden söylemesi.

9/10

Caragdur Photography

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu