Haberler

MY DYING BRIDE Gitaristi: Grup İçinde ‘Çözülmesi Gereken Bazı Sorunlarımız Var’

İngiliz doom metal öncülerinden MY DYING BRIDE’ın gitaristi Andrew Craighan’a Brezilyalı Headbangers News ile kısa süre önce yaptığı bir röportajda hayranlarının kendisini ve grup arkadaşlarını son albümleri “A Mortal Binding ”i desteklemek üzere çıktıkları turnede ne zaman görebilecekleri soruldu.

“Özür dilerim. Bunun için gerçekten ama gerçekten bir cevabım yok. MY DYING BRIDE’ın tam zamanlı bir grup olmadığını anlamanızı sağlamaya çalışacağım. Hepimizin çok normal işleri var ve ne yazık ki tahmin edebileceğiniz gibi bu bizim zamanımızı alıyor. Ve tabii ki bu, işten ayrılmak için izin almamız gerektiği anlamına geliyor. Yani bu da bir zorluk. Ayrıca mesafe, çünkü organizatörlerin bunu mantıklı bulması için birden fazla konsere ihtiyacımız var ve tüm bu tür şeyler. Yani üzücü bir durum ama verecek gerçek bir cevabım yok. Ama iyi tarafından bakarsak, eğer bu kuyunun sonunda bir ışık varsa, ki biz olduğunu düşünüyoruz. Menajerimiz çeşitli organizatörleri dinliyor ve bir şeyler yapmaya çalışıyor. Ancak herkes gibi biz de işlerin nasıl yürüdüğüne ve profesyonel işlerimizin bizi nasıl engellediğine bağlıyız – ille de engellenmek zorunda değiliz ama her şeyin aynı hizada olması gerekiyor.”

Şöyle ekledi: “Yani, çözmemiz gereken bazı sorunlar var. Bazı insanların üstesinden gelmemiz gereken bazı kişisel sorunları var. Aşılamaz değil… İnsanların endişeli olduğunu biliyorum çünkü belli ki insanlar gruba beklemediğimiz şekilde değer veriyorlar. Ama iyi olacağımızı düşünüyorum. Şu anda her şey biraz karışık. Düzenlememiz ve düzeltmemiz gereken bazı şeyler var diyelim, ama aşılamaz değil.”

Geçtiğimiz ay MY DYING BRIDE, daha önce duyurdukları 2024 turne tarihlerinin tamamını iptal ettiklerinin ortaya çıkmasıyla ilgili resmi bir açıklama yayınladı : “Bu son albümün prodüksiyonu grup içindeki çatlakları ortaya çıkaracak kadar zorlu ve meşakkatliydi. Bu gerilimler önceki 2 albümün oluşturulması sırasında zaten gözlemlenmişti ve Covid döneminde daha da şiddetlendi. Geçtiğimiz birkaç ay içinde bu gerilimler daha da yoğunlaşarak grup üyeleri arasında derin bir hoşnutsuzluk hissine yol açtı. Ortaya çıkan stres ve yaygın tükenmişlik hissi, yarattığı fiziksel ve zihinsel rahatsızlık ile birlikte, ne yazık ki canlı performansları etkileyen bir süre ara vermeyi gerektirdi.

“Şu ana kadar resmi bir açıklama yapılmamasının nedeni, grubun bu iç sorunları çözmeyi ve bu yıl bazı konserler vermeyi gerçekten umması ve ilgili tüm tarafları tatmin edecek bir çözüm bulmaya çalışmasıdır. Ne yazık ki bu çözüm henüz bulunamamıştır.

“Ne yazık ki, profesyonel ortaklarımızın anlayış eksikliği ve zayıf iletişimi, toparlanmanın zor olduğu zamansız ve kaotik bir karmaşaya neden oldu. Bununla birlikte, organizatörlerle şu anda resmi olarak temasa geçilmiştir ve hepiniz üzerindeki etkiyi en aza indirmek için adımlar atılabileceği umulmaktadır.

“Sizleri karanlıkta bıraktığımız için özür dileriz, ancak bunlar gerçekten de zorlu zamanlar.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu