Kritikler

MUCUPURULENT ”Monsters of Carnage”

Rotten Roll Rex – 2010 – Almanya

Almanya’nın dünya extreme müzik sahnesindeki yeri her genç metalcinin malumatında olduğu gibi bazı genç underground beyinler içinse farklı saha ve alanlardaki farklı akımlar ilede gayeten iyi bilinir. Mucupurulent bu 2. hassadaki ilginç underground gruplardan biri elbetteki yoksa EXTREMINAL’de ne işi var değilmi?
 
1995’den beri Avrupa underground müzik aleminde boy gösteren bu Alman kıroları, aslen gore-grind-brutal death metal potasından gelen bir grup ama özellikle Souleaver albümleriyle beraber brutal death metal tınılarını death’n roll denen groovy rock’n roll gitar rifflerini death metal 5lileri ve splatter thrash metal denen özellikle Amerika’da sadık ve maganda bir takipçi topluluğu bulunan gory thrash-death metal ekseninde yer alan ritim gitar tınılarıyla harmanlayıp kendi ideal tarzlarını yaratmış bir grup.Özellikle 2002’den sonra isimlerini duyurduklarını size belirtmem gerekir yani Soulreaver’dan sonra. Çok aktif sürekli şurada burada turnede olan bir grup olduğu da söylenemez ama buna rağmen sadık bir fan kitlesine sahip bir grup, okyanusun öbür tarafında da takipçileri olduğunu yakinen söyleyebilirim.

En son Bloodstained Blues isimli albümlerini yayınlayalı 4 yıl oluyor, bu 4 yılda grupta çok fazla bir değişiklik olduğu söylenemez, aynı beste yapıları mevcut ama daha fazla splatter thrash riff’leri mevcut, körlemeleri çok kullanmadan orta tempo klas yapılı besteler albümde egemen, tarzının ve kullandıkları beste argümanlarının tüm içeriği burada, az önce anlattığım gibi death’n roll, groovy brutal death metal ve splatter thrash. Grubun bu albümü şarkı konsepti, liriksel temalar olarak aslında çok geyik, full taşak gore-spalatter-horror sosuna bulanmış sosyal laf sokmalar vs.de mevcut. Albümü edinip edinmemek size kalmış, grubun bileni zaten edinecektir, anlatılan tarz ve müzik ilginizi çektiyse gidip bir dinleyin ve albümlerini edinin. Bence klas ve eğlenceli bir albüm.
 
7/10

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu