Kritikler

MORTUUS INFRADAEMONI ”Imis Avernis”

Cold Dimensions – 2009 – Almanya

Alman grup M.I ‘i kısaca atmospheric black metal olarak tanımlayabilirm ama öyle antin kuntin bir soundu yok gayet düz ,kirli,agresif bir yapıya sahipler, parçaları dinlemek biraz sabır istesede ( ortalama 8dk ) yinede özgün yapıları sayesinde dikkat çekmeye aday bir topluluk olarak göze çarpmaktalar.

Imis Avernis grubun ikinci albümü, malesef ilk albümlerini edinemediğim için nasıl bir performansları vardı size bahsedemeyeceğim ama ikinci albümleri için konuşacak olursak gereğinden fazla uzunluktaki parçaları ve bu parçaların içerisinde gizli parçalar,vokal partlarının oldukça az ve geride olması, enstrumantal olarak daha hakim bir müzikalite,soğuk ve birbirini bol tekrarlayan gitar rifleri,M.I’i kısaca size özetledim.

9.44 lük vokal partının neredeyse 0 olduğu bir giriş parçası var,ama beni gayet sürüklemeyi başardı,ismi is e “Obscuritas Ubique Et in Aeternum” …Bastard isimli parça girişi ve gelişmesiyle diğer parçalar arasında agresif alt yapısı ile dikkat çekiyor.

Grubun kapağı çok sade ,logo başarılı ,albüm ise tam 60 dk sürüyor..Vakti olup düz ve derin gruplardan hoşlanan bm fanatikleri bir göz atsın derim,ama undergroundun die-hard takipçileri pek dinlemse iyi ederler.

6/10

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

+ 89 = 97

İlgili Makaleler

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu