Kritikler

MORTIFERA ”Maledictiih”

Apparitia Recordings – 2010 – Fransa

Noktu’ya Drakkar’dan dolayı hafif gıcıklığım olsada müzikal kimliğini seviyorum.Gerek Celestia ‘da olsun gerekse de Mortifera da olsun gerçekten harika bestelere imza attığını söylemeden geçemeyeceğim.Ama projeleri arasında en çok sizlere çok ilginç gelebilir ama Genocide Kommando yu beyendiğimi dile getirmeden edemeyeceğim.

Gel gelelim Mortifera’nın yeni albümü Maledictiih ‘e,aslına bakarsanız daha önce Mortifera’yı ve Celestia’yı dinleyen kişiler çok değişik birşey bulamayacak bu albümde zira çizgi aynı seviyede devam ediyor.Göze çarpan tek farklılık albüm beste kombinasyonu ve kayıt kalitesindeki tekniklerin daha da üst seviyeye ulaşmış olması.Melankolik,durgun,kasvetli ve karanlık parçalar bizlerle birlikte zaten Noktu yu yıllardan beri tanıyanlar tanır.Genel çizgisi bu .. Zaman zaman değişik projelere imza atmadı da değil,Gestapo666,Genocide Kommando,Peste Noire vs. bunlardan bir kaçı ..

Ama özür dilereyerek belirtmek istiyorum 2004 çıkışlı albümden hiç ama hiç bir farkı yok sanki aynı parçaları tekrardan kayıt etmiş havası yaratıyor…

6.8/10

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu