VideolarHaberler

Moonshade – Blood of the Titans (Şarkı Sözü Videosu)

‘Epitaph’ şarkısının başarılı bir şekilde yayınlanmasının ardından Moonshade, 22 Temmuz’da çıkacak olan ‘As We Set The Skies Ablaze’ albümünden ‘Blood Of The Titans’ şarkısını yayınladı.

Şarkı mirastan ve insanoğlunun önündeki iki büyük yoldan bahsediyor: Sisyphus gibi açgözlülükle gezegeni ve kendimizi yok etmek ya da Prometheus’un insana ateşi getirmesi gibi türümüz ve gezegenimiz için daha parlak bir gelecek için birlikte çalışarak kurtuluşa ulaşmak.

Modern, güçlü prodüksiyon stili bu hızlı tempolu, patlayıcı, epik, akılda kalıcı ancak ekstrem metale groovy yaklaşımı çerçeveliyor.

Portekiz’den gelen Moonshade projesi, acılarının ötesine, insanlığın bir zamanlar taptığı tanrılara dönüşme potansiyelinin sonsuz ufuklarına doğru yükselmeye çalışan bu neslin birçok savaş çığlığını mükemmel bir şekilde yansıtan epik ve aşırı arasında bir denge kurarak mevcut müzikal zeitgeist’ı yeniden şekillendirmeyi amaçlıyor.

Grubun ilk demosu ‘The Path Of Redemption’ 2011 yılında internet üzerinden yayınlandı ve kısa bir süre sonra ilk fiziksel albümleri olan ‘Dream | Oblivion’ EP’si yayınlandı. Bu konsept çalışma, Moonshade’in sahneyi Amorphis, Heaven Shall Burn ve Within Temptation gibi isimlerle paylaşmasına olanak tanıyan gösterilerle kitlelere ulaştırıldı. 2018 yılında, eleştirmenlerce beğenilen ilk albümleri ‘Sun Dethroned’, Art Gates Records aracılığıyla piyasaya sürüldü ve bunun sonucunda, bazıları Omnium Gatherum ve Decapitated gibi ünlü ekiplerle sahneyi paylaşmalarına olanak tanıyan birçok kapalı gişe konser verdi. Bu durum Moonshade’i Portekiz, İspanya ve Bask Bölgesi boyunca yarımadanın dört bir yanına götüren bir İberya turnesiyle sonuçlandı. Nisan 2022’de Moonshade ikinci albümlerini ve magnum opus’ları ‘As We Set The Skies Ablaze’i Temmuz 2022’de yayınlayarak grubu cesur yeni zirvelere taşıdı.

Moonshade, ister benzetme uğruna yoktan cesur yeni dünyalar yaratıyor olsun, ister Dünya’nın yok oluşunun antropojenik doğasıyla ilgili tartışmalı konuları doğrudan ele alıyor olsun, ister siyasi ve dini aşırılığın kötülüklerini kınıyor olsun, İnsanlığın kurtuluş savaşının müziklerini sağlamaya devam ediyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu