Kritikler

MONDHAURN ”Maze Of Desolation”

Svartgalgh Records – 2010 – A.B.D.

Her zaman Kuzey ülkelerinden bu tarz şeyler dinlemeye alışığız, bu kez death metalin cenneti olan Florida’dan bir tek kişilik black metal projesi dinliyorum. Mondhaurn 2009 yılında bir EP yayımlamış ve 33 adet dağıtılmış. 2010 yılında çıkardığı bu 5 şarkılık EP ise 66 adet dağıtılmış ve bir kopyası şu an bende bulunuyor.

Aslında Amerika kıtasından bu tarz işler duymaya pek alışık olmasak da nadiren gelen şeyler, bu işte de oldukça başarılı olduklarını gösteriyor.

Tek kişilik gruplarda genelde depresif şeyler duymaya alışığız, Mondhaurn bunu tamamen yıkıyor… Yırtıcı bir black metal scream vokali ve hızlı, acımasız rifflerle dolur bir EP. Karanlık, soğuk ve sert. Savaş gibi… Üstüne bir de kayıt kalitesi ve prodüksiyon oldukça başarılı.

Grubun nereli olduğunu bilmeyen, İskandinav ülkelerinden çıkmış olduğunu zannedebilir. Zira Satyricon, Lord Belial gibi gruplara benzetmekten kendimi alamıyorum…

Black metal severlere tavsiye edebileceğim bir grup, Bu EP’yi bulamayabilirsiniz ama grubun bir sonraki çıkaracağı ürünü kaçırmayın bence…

9/10

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu