Kritikler

MMD ”Words of Dead God”

HMR – 2010 – Finlandiya

MMD 2008’de yılında Finlandiya’da Dark Metal yapmak için grubun kurucu elemanı olan Abyss tarafundan yapılanmaya başlamış. Grubun isminin açılımı; kutsal bilgi kaynağı Metal Archives’te “Mad Men’s Diaries” diye yazılmış, ama ne kadar doğrudur bilemiyorum, grubun tanıtım kağıdında bahsedilmemiş. Grup 2009 yılının sonunda 3 Parçalık bir promo kayıt yapmış. 2010 yılının İlkbahar aylarında ise “Words of Dead God” adlı bu EP’yi kaydetmiş.

MMD; death ve black metal karışımı bir tarza sahip. Yer yer death yer yer black metalin melodik riffleri klavyelerle desteklenmiş, klavyenin kullanımı ve kattığı atmosfer müziğin daha black metal hissedilmesini sağlasa da bence dengeli bir karışım. Klavyeyi müzik içerisinde her zaman sevmem ama bu kez oldukça başarılı synth’ler ve parçalarla uyumunu takdir ettim. Grubun ilk başta yapmak istediği tarz ile şu ankinin pek alakası olduğunu söyleyemem, yani pek dark metal bir yanı yok. Kaldı ki şu an yaptıkları tarzda oldukça başarılılar. Grup elemanları deneyimli adamlar, temiz ve kusursuz bir kayıt yapılmış, yani 3-5 şarkı daha kaydedilse albüm diye yayınlanacak kalitede.

Sonuç olarak bir kez daha Finlandiya’dan gelen bir grup beni yanıltmadı. Arşivimde Kuzey’den çıkan başarılı gruplar arasına MMD’yi de dahil ediyorum. EP’deki şarkıları ve grubun diğer şarkılarını Myspace sayfalarından dinleyebilirsiniz, bir göz atın : www.myspace.com/mmdofficial

8/10

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

+ 48 = 57

İlgili Makaleler

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu