Haberler

Metaforya’dan Mortal World Lirik Videosu

İstanbullu Melodic Death Metal grubu Metaforya ilk single çalışmasını bir lirik video ile paylaştı. Şarkının adı “Mortal World” ve aşağıdaki linkten izleyebilirsiniz.

Grubun kısa tanıtım yazısını da buraya ekliyoruz :

Kadıköy – Taksim sahnelerinde bir çok kez gördüğümüz Metaforya ilk bestesini geçtiğimiz 28 Nisan 2023’te yayınladı. Kadrosunda Hilal Türker, Akif Özdin, Erdal Bayraktar, Murat Bayraktar ve Ozan Sezgin’in yer aldığı Metaforya, günümüz sisteminin eleştirildiği ve gereksiz hırslarımızın dünyamızı başımıza yıkmaya devam edeceğini ele alan Mortal World adlı şarkısıyla ep çalışmalarının ilk adımını atmış oldu.

Death Metal türünde çalışmalar yapan grup şarkılarında öfke ve karanlık öğeleri barındıran bir müzikle toplumsal ve sistemsel olgulara dikkat çekmeye ve bunu yaparken metaforik sözlere yer vermeye devam edecek.

Grup, beste çalışmalarının yanında konserlere de devam ediyor. 7 Mayıs’ta Kadıköy The Wall’da teklisini dinleyiciyle ilk kez buluşturacak olan grup, 4 Haziran’da da Dorock Taksim Heavy Metal Club’ta konserlerine devam edecek. Grup, konserlerinde ayrıca Arch Enemy, Amon Amarth, Gojira, Jinjer, Lamb of God ve Moonspell gibi grupların da şarkılarına yer veriyor.

Grup Üyeleri
Vokal: Hilal Türker
Lead Gitar: Akif Özdin
Ritim Gitar: Erdal Bayraktar
Bas Gitar: Murat Bayraktar
Davul: Ozan Sezgin

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu