Kritikler

MEMBRO GENITALI BEFURCATOR ”Human Destruction”

Coyote Records – 2010 – Rusya

Membro Genital Befurcator Rusya’dan çıkan ve tüm bünyeyi alt üst edecek nitelikte mid tempo brutal death meal / grindcore yapan başarılı bir grup. Mayıs ayında Rusya’nın dev şirketi Coyote Records tarafından yayınlanan bu albüm grubun ikinci albümü olma niteliğini taşıyor. Bana gelen promo sayesinde tanıştım bu grupla.

9 şarkı bulunuyor albümde 31 dakika gibi klasikleşmiş bir grindcore süresine sahip. Gruba kulak vermemdeki en büyük etken ‘’Approach Of The Enemy’’ şarkısında konuk vokal olarak Batu’nun (Cenotaph) yer alması oldu. Gayet iyi bir iş birliği olmuş. Seçimlerinden ötürü tebrik etmek istiyorum. Bana göre Batu tüm dünya genelinde sayılı grind vokallerden birisidir. Bunun dışında başarılı bir Motorhead coverı ‘’Hellraiser’’ bu albümde dikkatimi çeken diğer nokta oldu. Bu şarkıyı bu sound da dinlemek çok ilginç ve keyifli geldi. Ayrıca Obituary şarkısı ‘’Solid State’’ gene bu albümde yerini almış.Grubun kendisine ait harika çalışmaları var. Batu’nun back vokal yaptığı şarkı dışında benim en başarılı bulduğum şarkılar ise ‘’Crisis Of Our Generation’’ ve ‘’The Punishment Zombie Squad’’ oldu.

Rusya’dan son dönemde çok iyi gruplar çıkıyor bu inkar edilemez bir gerçek. Özellikle brutal death ve grindcore tarzlarında müthiş gelişim içindeler. Buna destek olan Coyote Records sayesinde bizlerde bu grupları keşfedebiliyoruz. Membro Genital Befurcator ‘de işte 5 yıldır bu mücadelenin içinde yerini aldı ve şuan geldikleri nokta ise zirvedir.

9/10

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu