Kritikler

MASS MASSACRE ”Repentance In Gangrene”

Coyote Records – 2010 – Ukrayna

Mass Masacre Ukranya’dan çıkan brutal death metal yapan bir grup. Coyote Records dan çıkan Repentance In Gangrene ilk albümleri. 2004 yılında kurulan grup daha önce promo ve demo kayıtlar yayınlamış ancak bu ay yayınlanan albüm ile isimlerini yavaş yavaş duyurmaya başladılar. Bir çok blogda karşıma çıkan bu grup Coyote Records’un gönderdiği promo pakette karşıma çıkınca öncelik sırası vermem gerektiğini hissettim.

Brutal death metal dinleyicileri için verimli geçen 2010 senesinin miraslarından birisi de Mass Masacre oldu diyebilirim. Tüm algıları rahatsız edecek 14 çalışma var albümde birçok şarkının sahip olduğu ürkütücü intro ya da outrolar ile ıssız girilen yolda çok kan döküleceği korkusunu yaşatıyor dinleyene.Bir saniye bile insiyatif kullanmayan gitar rifflerine eşlik eden öfkeli davul ritimlerini vokalin kustuğu nefret tamamlıyor. Drowning In To Carnage huzur veren ancak bu huzurun nedenini sorgulatmaya başlarken yüzümüze çarpan yumruk bize albümün genel soundu hakkında daha net bilgi vermiş oluyor. Aynı durum Dehumanized çalışmasının outro bölümünde yer alan kırbaç seslerindede kendisini belli ediyor. Hopeless Civilization, Vomited Society ve Invitation To Grave benim şu ana kadar dikkatimi çeken şarkılar oldu. Albüm kapağı korku film afişi tadında ve gayet güzel. Bunda ise Cem Çelik isimli bir Türk’ün katkısı var. Albüm kapağındaki bilgiden yola çıkarak bunu söylüyorum.

Sonuç olarak çok farklı bir b.d.m. grubu değil,her hangi yenilikçi yönleri de yok. Ancak piyasada zaten var olanı ve yapılanı yapmak konusundaki çizgiyi iyi bir şekilde takip etmişler. Doğu Avrupalı grupları bu yüzden her zaman taktir etmişimdir.

7.8/10

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

+ 3 = 5

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu