Kritikler

MARDUK ”Iron Dawn”

Regain Records – 2011 – İsveç

Sınavlarımın bitişini hangi albümle kutlasam diye düşünürken sabah sabah, gözüme bir Ep takıldı ve direk dinlemeye başladım ve iyide yapmışım zira Marduk albümden önce, çok tehlikeli bir albümle geri döneceğinin sinyallerini veriyor bu Ep de.
 
Iron Dawn isimli Ep üç şarkıdan oluşmakta. Şarkılardan bir tanesi ise Plague Angel albümünden bildiğimiz ve sevdiğimiz yegane Marduk şarkılarından Warschau ya devam niteliğinde olan Warschau II isimli şarkı. Ep deki üç şarkıdan ikisi gayet saldırgan şarkılar. Marduk tarzı saldırgan davul atakları ve gitar riffleri Ep’yi dinlerken tat almamızı sağlıyor gerçekten. Üçüncü şarkı ise başında savaşın yıkıcı seslerinin yanında güzel bir alman hatunun sesinden bir alman şarkısı fonuyla başlıyor fakat ağır, netameli ve derin bir şekilde devam eden ve Marduk’un depresif hallerini yansıtan bir şarkıyla Ep bitiyor.
 
Yazımın başında da belirttiğim gibi sınavlarınız yeni bitmiştir yada bitmemiştir yada yaz tatiline çıkmışsınızdır. Bu albüm tam sizin için… Zira atlatılan sıkıntılı günlere küfretmek adına gazlayıcı bir Ep’yi dinliyorum şu anda… Sizde dinleyin mutlaka… 

6,5/10

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu