Kritikler

MARDUK ”Frontschwein”

Century Media – 2015- İsveç

Yeniden panzerlerin seslerini mi işitiyorum? Evet,evet bu MARDUK olmalı,hepimizi dümdüz etmeye yemin etmişler.Mortuus’un kusmuklu ve öfkeli vokali ile birlikte Morgan’ın kemik kırıcı bestelerini içimde hissediyorum. Panzerler yaklaşıyor,biri uçak savarlara haber vermiş olmalı,hiç durmadan bombalıyor. MARDUK ,tıpkı PANZER division albümü havasında fakat bu sefer MORTUUS ‘un öfkesiyle karşımızdalar! ! !

FRONTSCHWEIN ! ! !

Aslına bakarsanız ,black metal teması altında savaş,naziler vs gibi saçma sapan konuları çok tasvip etmiyorum. Albümü liriksel olarak değerlendirmiyorum ,müzikal ve vokal anlamında değerlendiriyorum. Besteler gerçekten jilet keskinliğinde vokal ise ürkütücü,güçlü ve tehdit edici…Etkileyici atmosfer dinleyiciyi hemen içine çekiyor,parçalardaki agresiflik güçlü kayıt kalitesiyle kulakları zedeliyor… Mortuus sanki bir black metal vokalisti nasıl olur,bunun dersini bizlere iletiyor.
Marduk yine tahrik edici,tehdi edici ve cüretkar bir albüme imza atmış…Liriksel olarak 2. dünya savaşı,nazicilik vs gibi onlara dönmesi hernekadar hoşuma gitmesede Mortuus ve performansı grubu giderek üst seviyelere taşımaya devam ediyor.

9/10

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu