Kritikler

MAGNUS ”Acceptance of Death”

Witching Hour Productions – 2010 – Polonya

Magnus grubunu ilk kez dinleyenler thrash metal soslu death metal grubu bulabilirler. Aslında bu tarz death metali çok seviyorum çünkü saçma sapan gore öğeler içermiyor. Gerçek heavy metal kültürünü koruyan ve o kültür içerisinde bulunuyorlar. Magnus aslında thrash rifleri olan old school death metal türünde bir grup, Polonya çıkışlı bir grup hani orası denince akla gelenler Behemoth ve Vader’dir ama pek alakaları yok, kendi hallerindeler…

Aslında temelleri oldukça eskilere dayanan bir grup MAGNUS fakat 17 yıllık bir ara verdikten sonra yine bu albümü kayıt etmişler 94 yılındaki albümlerini edinemedim.1987 de kurulmuş köklü bir grup eğer hala kuruluş elemanları devam ediyorsa büyük bir tebrik kendilerine.. Yaş olarak kemale ermiş gruplar genelde daha soft şeyler yapmayı tercih ederken bu arkadaşlar gerçekten acımasız ve son sürat bu işlere devam etme seçeneğini bir yere bırakmamışlar..

Ya aslında bana kızacaksınız hep aynı gruplara örnek veriyorsun diyeceksiniz fakat bana bu grubu dinlerken Testament’in brutal vokalli parçaları çağrıştı, niye bilemiyorum fakat feci derecede o havayı hissediyorum. Uzun lafın kısası Magnus yeniden piyasada 17 yıl sonra bakalım neler yapacaklar..

7/10

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İlgili Makaleler

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu