Kritikler

MAAX ”Six Pack Witchcraft”

Abyss Records – 2010 – A.B.D.

Amerikalı Maax grubunun yeni albüm öncesi yapmış olduğu bu promo niteliği taşıyan EP’de verilmek istenen mesaj 80’lerin Thrash Metal’i ile günümüz Black Metalinin harmanlanması, biliyorsunuz bu son dönemde oldukça yaygınlaştı. Six Pack Witchcraft adlı EP de ‘Die By The Ax’ adlı parçanın başlangıcını ilk dinlediğimde şarkının değil albümün genel olarak iyi olacağını düşündüm ama kendi içimde bir tatminkarsızlık oldu. O tarz bir introdan sonra daha gaz bir şarkı bekledim .

Açıkçası çok kötü bir albüm değil fakat bu tarzda ki bir çok gruba nazaran tatmin edici bir soundları bulunmuyor.. Aslında grup için bu yorumları yaparken asla yabana atmamanız gerekiyor… Çift gitar performansı gruba biraz daha pozitif olarak yansımış..

Albüm kapağına bakacak olursak bir önceki sene çıkmış olan ‘Dawnbringer’ adlı albüm kapağına göre daha basit olmuş. Çokta üzerinde durulmuşa benzemiyor. Umarım bundan sonraki albümde pek hayal kırıklığı olmaz. Albümde beğendiğim parça tam anlamıyla bir Amerikan argo deyimi olan “Go Fuck Yourself” olarak isimlendirilmiş. Eski kafa thrash metal ile harmanlanmış old school black metal seviyorsanız bir göz atın ama ben bu tarzdan hoşlanmıyorum yinede denemeliyim diyorsanız hiç bulaşmayın.

6.5/10

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İlgili Makaleler

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu