Kritikler

LOST INSIDE ”Mourning Wept Beside Me”

Dusktone – 2011 – A.B.D. (Kaliforniya)

Yine Dusktone’dan gelen bir albümden bahsedeceğim. Bu şirketin çıkardığı albümler aşağı yukarı benzer tatta şeyler oluyor. Yani bir grubunu severseniz diğer gruplarına da mutlaka göz atın muhakkak kendinize göre bir şey bulacaksınız. Lost Inside da bu gruplardan biri. 2009 yılında kurulup 2 demo yayınlamış, 2010 yılında ise 4 farklı ürün ortaya koymuş, bunlardan ilki önceki 2 demo + yayınlanmamış 3 parçanın yer aldığı bir toplama albüm, daha sonra bir EP ve 2 tam süreli albüm. 2011 yılında ise yine 2 tam süreli albüm yayınlamış, şu an dinlediğim en son çıkan “Mourning Wept Beside Me”. Oldukça üretken…

Çok fazla üretmek seviyeyi düşürür mü yoksa yükseltir mi bilemiyorum, önceki albümleri dinlemedim. Şu an dinlediğimden bahsetmek gerekirse, tarz için atmosferik black metal diyebilirim. Aslında kullanılan klavyeler ve bazı clean gitar tonları tarzı black metale göre biraz yumuşatmış, funeral doom tadı vermiş, onlar olmasa yada farklı tonlarda kullanılsa gayet yırtıcı, depresif black metal denebilecek bir şey ortaya çıkabilir.

Her şeye rağmen psikolojik açıdan dipte bir albüm, depresif ve atmosferik black metal dinleyenlere tavsiye edebilirim. Bir albümü daha sonbahar-kış arşivime katıyorum.

8/10

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İlgili Makaleler

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu