Kritikler

LEVEL ABOVE HUMAN ”Final Anthropic Principle”

Imbecil Entertainment – 2009 – İsveç

Grup Teknik Slam Brutal Death Metal yapıyor. Davullar gayet teknik ve atak çalıyor. Çift Kroslar, blastlar, hafif karmaşık ataklarla gayet şık bir iş çıkmış.

Gitarlar yer yer teknik riffler yer yer slam/groove riffler kullanıyor. Zaman zaman breakdown işine giriyor.

Vokalde Devourment’ten sonra benim gözümde en efsane Slam Brutal Death Metal grubu olan “Stabwound” grubuna vokallik yapmış “Uffe Nylin” okuyor. Uffe Nylin’in vokalleri derin,güçlü,yıkıcı,iğrenç bir sese sahip. Benim Sick Guttural Vokal olarak tabir ettiğim işi yapıyor. Devourment’ten Ruben Rosas’ın tarzına benzer şekilde uç düzeyde guttural bir sese sahip. Yer yer Pig Vokallerde yapsada çoğunlukla Sick Guttural Vokaller yapıyor ve gayet leş bir iş çıkarıyor.

Albüm kaydı gayet temiz olmuş. Her Brutal Death Metal grubunda olduğu gibi anlaşılır ve temiz bir kayıt var. Gitar tonları iyi ayarlanmış. Davul tonlarına sıkıca uğraşılmış. Mix, Mastering işi güzel yapılmış.

Albüm kapağının çizeri kim bilmiyorum. Lakin ilginç bir kapak olmuş. Bir insan suratı ve bu surat garip şekillerle kaplanmış. Siyah beyaz bir çizim.

EP de 4 şarkı var. Bu 4 şarkıda grubun myspace adresinden dinlenilebilir.

Sick Guttural Vokaller,müzik,kayıt,albüm kapağı göz önüne alındığında çok güzel bir iş çıkmış diyerek 10 üzerinden 9’u hak ediyorlar diyorum. Uffe Nylin’in kalıcı ve devamlı projesi olmasınıda umuyorum. Önceki grupları gibi dağılıp gitmemesini temenni ediyorum.

9/10

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İlgili Makaleler

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu