Kritikler

KOROG ”Mumus”

Korog – Mumus (2008) (Macaristan) Nail Records
Şimdi size öyle bir gruptan bahsedicemki ben bile dinlerken merakla ve zevkle dinledim. Black dünyasının efsanelerinden Mayhem in efsane vokali Attila Csihar ın bile içinden geçtiği 13 senelik bir grup Korog. Belirli aralıklarla albüm kaydına giren bu grup hali hazırda 4.stüdyo albümleri Mumus la raflardaki yerini aldı.

Grup, tarızını black’n roll diye belirtmekte olup, albümü, black vokalin üstüne rock’n roll öğeleriyle hafif hardcore etkileşimleride ekleyerek hazırlamışlar. Bu durumda, albümü alışılageldik black metalin dışına çıkarıyor ve bu farklılık dinlenebilitesi yüksek bi albümü ortaya çıkarıyor.

Albümün daha derinliğine girecek olursak, içeriği müzikal açıdan ne kadar zenginse o kadarda tek düzeliğe kaçabilen bir albüm. Zira sağlam bi girişle başlayan albümü dinlediğiniz zaman hani tamam melodiler güzel yada sound iyi güzel hele meraklısı için bulunmaz nimet ama gelgelelim şarkılar hep aynı tempoda ve aynı riff yapısı üzerine kurulu, hatta yer yer tempo ağırlaşıyor ve bu durumda albüme dezajantaj sağlıyor. Ayrıyeten albümde dikkat edilmesi gereken iki şarkı kendini ön plana çıkarıyor ki onlarda ard arda gelen şarkılar Encounter The Bogeyman ve Testing The Grave. Onun dışında tamamiyle değişik bir tarzın alışılageldik durumları söz konusu. Bunlar nedir birader diyecek olursanız: müzikal yetenekleri iyi değerlendirmek. Tecrübe kazandıktan sonra yaptığınız işin hakkını vererek bişeyler üretmek, özgün olmak ve albümlerinizde deneyselliğe ve değişkenliğe önem vermek en azından bunu ustaca yapmak ve tarzınıza adapte edebilmek bunları yapan gruplar tarihte hep efsane olmuşlardır en azından.
Bütün bu söylenenlerin dışında değişik bi tarzda müzik icra etmeleri açısından iyi bir grup Korog ve cidden tarzlarınıda çok iyi ihtiva eden bir grup. albümde özellikle dinlemesi gerekn bir albüm olunca özellikle meraklılarına sesleniyorum kaçırırlmaması gereken bir albüm. Mutlaka edinin.

7/10

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İlgili Makaleler

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu