Kritikler

Kommando Baphomet -Blood Gospel of Satanic Inquisition Albüm Kritiği

Godz ov War – 2019 – Portekiz

Kommando Baphomet bizleri Lizbon,Portekiz’den selamlıyor. Grup Raw black metal/death metal çalıyor. Aslında Beherit,Blasphemy,Von,Revenge,Black Witchery gibi grupları sevenler için iştah kabartacak bir grup. Ama genel olarak daha geçişken ve yoğun atmosferli grup seven black metalciler için çok tercih edilmeyebilir.

Kommando Baphomet ‘in ilk albümü olan “Blood Gospel of Satanic Inquisition” gerçekten düz ve taviz vermeyen sertlikte bir albüm,çiğ soundunu derinden efektlendirilmiş ve tek düze bir vokal ile çeşitlendiren grup,sizlere çok fazla akışkan ve değişken bir sound vaad etmiyor. Çiğ black metal ne vaad ediyorsa Kommando Baphomet grubunda onu bulabilirsiniz. Soundu bence bir çok grubun albüm kayıdından daha iyi ,en azından gerçek davul sesi duyabiliyoruz. Gitarlar tek tonda ve karmaşık rifler yüzünden oldukça arka planlı ,boğuk ve derin geliyor.(Aslında tamda tarzın olması gerektiği gibi diyebiliriz)

Eklemeliyim ki böyle sade kapak çalışmalarını çok seviyorum…Sade dediğime bakmayın kapağı çizen kişi oldukça uğraşmış olmalı.Gerçekten çok başarılı,tek renk ya da siyah beyaz keçili,mezarlıklı,cesetli,şeytanlı kapakları çok seviyorum!

Kuşkusuz son yıllarda bu tarza olan bağlılığımı kaybetmeye başlıyor olsam da, beni yine de gaza getirmeyi başaran bir proje oldu. 2019 yılı içerisinde tek bir albüm kayıt etmişler ve başarılı bir firma olan Godz Ov War ile anlaşmışlar. Bende bu sayede duydum… Raw Black Metal sevenler mutlaka beğenecektir!

7,5/10

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu