Kritikler

KOLAC ”…No God”

Self-released – 2009 – Sırbistan

Grubun 3. demosu olan No God grup ile tanışmamı sağladı…Açıkcası 2009 dan sonra da bir kaç ürün çıkarmışlar fakat elime bu demoları yeni geçti o neden ile 2 buçuk sene sonra değerlendiriyorum.

Sırp grupların son dönemde oldukça revaçta olmasını anlayamadım. Bunca zamandır nerelerdeydiler ya da orada black metal yapan yokmuydu bilemiyorum ama son 4-5 yıldır çok fazla grup çıktı. Herneyse konumuz Kolac, sırpça et demekmiş. Grup basit çizgiler doğrultusunda raw black metal icra ediyor. Horna”Black Metal Sodomy” ve Japon Sabbat grubundan ” Charisma” coverlarını bu demoda çalmışlar… Tarzlarına çok benzer coverlar seçmemişler. Grubun genel havası leş olmaya çalışmak çerçevesinde değerlendirilebilir. Fakat vokallerini çok yetersiz bulduğumu söylemeliyim efektleri kaldırırsanız sanki düz bir ses ile vokal yapıyormuş gibi gelebilir. Kayıtlarındaki drum machine de çok yapay,grupta en başarılı bulduğum kısım gitar rifleri, oldukça iyi ve kayıt açısından oldukça doyurucu,bass gitarı neredeyse hiç duymuyor gibiyiz…

Grubun 2009 dan sonra çıkardığı demo ve albümler var onlara ulaşıp yeni halleri nasıl bir fikir sahibi olacağım fakar 2009 demoları orta karar denilebilir..

6.5/10

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu