Kritikler

KOLAC ”Bastard Son Is Dead”

Moon Records – 2011 – Sırbistan

Evet 15 senelik Walkmanimin hala işe yarıyor olması sevindirici, 2011 çıkışlı bir kaset için kritik yapmaya çalışacağım. Gruptan bir süre önce aldığım pakette, 2009 yılında çıkardıkları ”…No God” isimli demo da çıkmıştı, onu Cenk kritikledi, pek beğenmemiş sanırım. O demoyu da bu albümü de dinlediğimde aslında arada açık fark olduğunu görüyorum.

Her zaman Balkan ülkelerinden çıkan black metal grupları benim ilgimi çekmiştir. Müziklerindeki atmosfer özeldir, sözleri yansıtır. Bu tarz bir şeyi de kasetten dinlemek çok keyifli.

Moon Records basımı kasette, raw black metal, toplam 10 parça yer alıyor. Demoya göre daha kaliteli bir kayıt yapılmış, gitar tonunu daha çok sevdim, vokalde kullanılan efektteki sıkıntı bu albümde yok, gayet yırtıcı bir scream vokal kullanılmış ve bence oldukça başarılı. Davulun programlama olduğu belli oluyor ama kullanılan tonlar çok da sıkıntılı değil, idare eder bence.

Albümde son olarak Marduk’un “Bleached Bones” adlı parçasını coverlamışlar. Grubun tarzı için iyi bir cover seçimi olmuş bence.

Black metal ve kaset sevenlere tavsiye edebileceğim bir albüm…

7.5/10

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

8 + 2 =

İlgili Makaleler

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu