Haberler

King Diamond ve Mercyful Fate Tüm Güçleriyle Yeni Albüm Üzerinde Çalışıyor

Maestro King Diamond ve efsanevi Mercyful Fate yıllar sonra sonunda tekrar bir araya geldi ve bugünlerde yeni bir albüm üzerinde çalışıyorlar.

Maestro King Diamond ve efsanevi Mercyful Fate yıllar sonra sonunda tekrar bir araya geldi ve bugünlerde yeni bir albüm üzerinde çalışıyorlar. King Diamond da bir süredir kendi solo projesi için bir çifte albüm üzerinde çalışıyordu ve şimdi King ve Hank Sherman yeni bir Mercyful Fate albümü için yeni şarkılar yazmaya ve düzenlemeye başladılar. King geçenlerde bir YouTube programı olan The Electric Theatre with a Clown ile konuşmuştu.

İşte King neler anlatmış anlatmış bakalım “Mercyful Fate’den Hank [Shermann, gitar] ile MF için beste yazıyorum ve Andy [LaRocque, gitar] ile King Diamond için yazıyorum ve bazende King Diamond için kendi başıma besteler yazıyorum. King Diamond için, bu, ikisinin birinci bölümü olan The Institute olarak adlandırılacak bir albüm – tam bir hikayeyi tamamlayacak iki tam albüm olacak. Ve başlığın söylediği gibi, bazı çılgınca tuhaf şeyler olacak. Ve Mercy için de bir albüm başlığım var, ama şu anda bunu kimseye söylemiyorum. Yeni Mercy için de ön kapağımız var. Mercyful Fate için çok doğru, çok doğru. Temellere tamamen bir geri dönüş oldu. ”

King Başkanımız,King Diamond ve Mercyful Fate’in yeni şarkılarıyla ilgili konularda her iki gruptan da neler beklememiz gerektiğine dair bazı detaylar verdi; “Benim açımdan, hem Mercy hem de King albümleriyle – daha da fazla King Diamond diyebilirim – tüm vokaller eski günlerdeki gibi yine temel vokal olacak. Sağ tarafta ya da sol tarafta bir koronun şarkı söylemesi fark etmezdi ya da her neyse, yine de gidip hikayeyi ilerletmek için şarkı sözlerinin bazı kısımlarını almamız gerekebilirdi. O yüzden vokallerle ilgili her şey kesin olacak – eski stile dönecek.

Ve Mercy için de çok eski moda olacak – Hank çok eski günlerdeki gibi yazıyor. Ve bunu tekrar yakalayabileceğimizi hissetmek güzel. Sonuç olarak, üzerinde çalışılan her grubun iki albümüde,biz tekrar turneye çıkana kadar bitecek, bundan eminim. ”

Dünya çapında King Diamond ve Mercyful Fate fanları şimdiden meraktan çıldırmak üzere. Bize beklemek düşüyor.

Kaynak: The Electric Theater with a Clown

Bir yanıt yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

7 + 2 =

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu