Kritikler

KIMAERA ”Solitary Impact”

Stygian Crypt Productions – 2010 – Lübnan

Lübnan’da canlanan ve büyüyen, kendini dünyaya duyurmaya başlayan bir piyasa var, artık hemen hemen herkes bunu biliyor olmalı. Kimaera da o piyasanın köklenmeye başlayan gruplarından biri, 2004 yılında faaliyete geçip bir single çıkaran, üzerine 2006 yılında bir albüm çıkaran grup yine bu albümünü de Temmuz ayında yine Stygian Crypt Productions’tan çıkardı. Albümde 10 parçanın yanı sıra bir de “The taste of Treason” adlının vidyo klibi yer alıyor.

Albüm, grubun ev stüdyosunda kaydedilmiş, donanımlı bir stüdyo olsa gerek ki kayıt oldukça başarılı.

Kemanın kazandırdığı hüzün ve klavyenin gitara desteği ile orta doğu ambiyansını yansıtan grup doom/death metal icra ediyor. Standart doom/death havası hakim ve scream vokalli parçaların, clean gitarlı ve clean vokalli yerleri ekstra değişik bir atmosfer yaratıyor.

Albümün en enteresan yanı, şarkılar hayvan gibi death metal giderken birden doom metale bağlayıveriyor, enteresan olmuş.

Türkiye açısından Ortadoğu’nun dibinde olup kültür etkileşimleri olduğu için dinleyiciye sıradan yada ilgi çekici gelebilir. Klasik doom/death gruplarından sıkılıp biraz
Ortadoğu ezgili bir şeyler arayanlara yardımcı olabilecek bir albüm.

7/10

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu