Kritikler

KETZER ”Starless”

Metal Blade Records – 2016- Almanya

Ketzer;pardon da bu dinlediğim gerçekten Ketzer mi ? Yoksa scream vokal yapmış bir rock grubu mu ? Satan’s Boundaries Unchained gibi bir albümü kayıt etmeyi başarmış,ve tüm underground camiasında hatırı sayılır bir yer edinmiş Ketzer grubuna bu albümü hiç yakıştıramadım.

Gelelim albümün müzikal değerlendirmesine,kayıt ve prodüksiyon oldukça ön planda,beste yapıları doğrultusunda grubun yaptığı müziği bir tarza oturtamadım, daha önce cayır cayır thrash&black çalan bu arkadaşlarımız şimdi oldukça modern soundlu bir müzik icra ediyorlar ama buna ne death metal denebilir,ne black metal ,ne doom metal,ne heavy metal,ne de thrash metal ,farklı bir sound.Açıkcası underground olarak değil normal bir dinleyici olarak bakacak olursak başarılı bir albüm olmuş,fakat grubun geçmişini bilen ve bu müziğe gönül vermiş biri olarak gerçekten hiç yakıştıramadığımı belirtmeliyim. Albüm artwork çalışmaları nedir öyle,gerçekten başarısız bulduğumu itiraf etmeliyim. Hele kitapçığı açtığınızda orta kısımda kalan bölümdeki fotoğrafa anlam veremedim,el ele tutuşmuşlar,kafalarında da beyaz bir çuval bağlı,bir mesaj verilmiş olabilir fakat açıkcası ben anlam veremedim.

Fakat objektif açıdan değerlendirilecekse ; müzikal anlamda doyurucu bir albüm olduğunu itiraf etmeliyim.Sound oldukça kaliteli,enstruman kabiliyeti ve beste yapısı üst düzeyde,genel manada depresif denilebilecek bir havayı yansıtmayı başarmışlar,albümü dinlerken insanın içine işliyor. Ama gel gör ki ,eski albümleriyle kıyaslama yapacak olursak çok büyük bir değişim içindeler,keşke Ketzer’i bitirip,başka bir isimle devam etselerdi…

7/10

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İlgili Makaleler

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu