Röportajlar

KASATURA

Klasik bir soru ile başlayalım. Grup ne zaman nasıl kuruldu ?
Ulaş:
Grubu bundan 5 yıl kadar önce Anıl ve ben kurduk. Sonra her grubun başından geçen çeşitli eleman değişiklikleri vesaire olmazsa olmaz maceralardan biz de nasibimizi aldık derken kadro şu anki halini aldı.

‘’Cruel Killers’’ EP oluşum süreci ve Raven Records ile anlaşma süreciniz nasıl gerçekleşti?
Ulaş:
Raven el değiştirmeden önce her zaman gittiğimiz, düzenli olarak prova yaptığımız bir stüdyoydu. EP yapmaya karar verdiğimizde de bizim için en iyi yerin o tarihlerde bir dizi albüm basmaya hazırlanan Raven Records olduğunu düşündük ve anlaştık 🙂

Peki bu EP nasıl tepkiler aldı ? İstediğiniz kitleye ulaşabildiniz mi?
Ulaş:
Konuya Türkiye şartları dahilinde bakarsak, sert müzik yapan bir grup olarak EP’mizi ulaştırabildiğimiz kitleden tabii ki memnununuz. Fakat daha çok insana EP’mizi, yapacağımız albümleri dinletmek için de uğraşıyoruz.

Ben oldukça başarılı buldum ‘’Cruel Killers’’ adlı EP’yi, özellikle ‘’Sacred Suicide’’ favorimdir. Bu parçadaki mükemmel solo ve sözler nasıl oluştu?
Ulaş:
Teşekkürler. Soloyu önceden yazmayı tercih etmiyorum, kayıttan önce soloyu şarkının neresine yazacağımı belirliyorum sadece. Kayıt sırasında da birkaç denemeden sonra doğaçlama bir şekilde soloyu kaydediyorum.

Şuan Myspace adresinizde yeni bir şarkı eklediniz ‘’Hideous Ecstacy’’ yeni bir albüm habercisi mi?
Anıl:
Evet öyle de diyebiliriz. Aslında geçen seneki planlarımıza göre şu anda albüm çıkmış olmalıydı fakat eski gitaristimizin amiyane tabirle bizi yüzüstü bırakması yüzünden albümle ilgili çalışmalarımızın hepsi sekteye uğradı, 2011’e kaldı:)

2005 yılından beri birçok konser verdiniz ve Türk Metal piyasasında kendinizi tanıttınız peki size gelen tepkiler nasıl ve yurtdışı ile bağlantılarınız var mı?
Kaan:
Tepkiler gayet iyi aslında. Tüm Türkiye çapında olmasa da belirli bir çevrede tanındığımızı düşünüyorum. Yurtdışı bağlantılarımız internetin nimetleri sayesinde birkaç yerle bulunmakta. Albümün çıkış aşamasında, eğer işler yolunda giderse, birkaç sürprizimiz olabilir hatta.

Grup elemanlarının tümü öğrenci sanırım. Öğrencilik nasıl gidiyor? Müziğinize olumsuz etkisi oluyor mu?
Ulaş:
Benim dışımda 3 eleman üniversitede 1’i mezun ben de senelerdir kazanmaya çalışıyorum, bakalım bu sene ne olacak. 🙂
Kaan: Evet bizim öğrencilik fena değil diyebiliriz. Müziğe bir zararı olduğunu düşünmüyorum aynı zamanda müziğin de okula. Aksine faydası bile var.

Şarkı sözlerinin oluşumunda sizi en çok neler etkiliyor?
Kaan:
Şarkı sözlerini oluşturmak yaşadığımız ülke bazında bakarsak aslında o kadar da zor değil, Din istismarı, Politik saçmalıklar, İnsanlık suçları hepsi birer esin kaynağı bana göre aynı zamanda sadece Türkiye çapında bakmazsak dünyada da kaynağımız bol hepinizin bildiği üzere:).

Thrash Metal’in şuan dünyadaki konumu nasıl sizce? Değer kaybettiğini düşünüyor musunuz?
Anıl:
Asla düşünmüyoruz daha yeni big four’u izledik zaten. Thrash metal Son yıllarda çok hareketli. Sacred Reich, Exhorder gibi çoğu eski grup geri dönüş yaparken Flotsam and Jetsam, Artillery, Kreator, Exodus yeni albümlerini piyasaya sürdü. Bunlardan etkilenen yeni grupları saymıyorum bile. Thrash metal son iki üç yıldır tekrar yükselişte.

Seçim yapmanız gerekirse ; Kreator – Testament – Destruction hangisini seçersiniz?
Hep bir ağızdan:
Testament ! 🙂 Hepimiz için Testament çok özel bir grup. Ama mesela konserlerde Destruction’ın Curse The Gods’ını çalmaktan da inatla vazgeçmiyoruz!

Şu an dünyada çıkan yeni thrash metal gruplarından hangilerini beğeniyorsunuz?
Anıl:
Gama Bomb favori grubum. Ama bunun dışında Evile ve Bonded by Blood’ı da takip ederim.

Mp3 çılgınlığın son hızla devam ettiği bu dönemde orijinal cd olarak en son kimleri satın aldınız?
Ulaş:
Athena’nın son albümünü aldım. Türk grupların albümlerini satın almaya özen gösteriyorum ama yabancı gruplara gelince aynı özeni gösteremeyip mp3lere başvuruyorum maalesef 🙂
Anıl: Ben de en son Type O Negative’in Bloody Kisses albümüne denk geldim. Affetmedim 🙂
Kaan: Ben en son Slash’in albümünü aldım Fergie’in vokallere hasta olduk ailecek.

Tişörtlerinize ilgi ne yönde? Ben oldukça beğendim ve bir tane sipariş vermeyi düşünüyorum ??Tasarım kime ait?
Kaan:
Tasarimlar Raven Woods grubundan da bildiğiniz Ozan Yıldırım ve Cihan Engin’e ait aynı zamanda myspace tasarımları da onlar tarafından yapıldı. Limitli sayıda deneme amaçlı basılanlar dışında bizim de ihmalimiz sonucu tişörtlerimizi “perakende” satışa sunamadık. Ama söz, sana da bir tane ayırırız o zaman 🙂

Ülkemizde çıkan son dönem gruplarından en başarılı bulduklarımdan birisi sizsiniz. Yaptığınız müzik sizi gerçekten dünya çapında umut verebilecek duruma getiriyor ve umarım her şey sizin için olumlu yönde ilerler..Benim son söylemek istediklerim bunlardı ?? Peki siz ne söylemek istersiniz?
Kaan:
Güzel yorumların ve desteğin için çok teşekkür ederiz. Konserlerde görüşmek üzere! 🙂

www.myspace.com/kasaturathrash

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.

İlgili Makaleler

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu