Kritikler

JIG-AI ”Katana Orgy”

Bugün kalkar kalkmaz yaptığım ilk şey di bu albümü dinlemek. Edindikten 1 ay sonra dinleyince tabi değişik oldu oda ayrı. Ama sabah sabah uykumu başka bişey açamazdı emin olun. Zira Çek cum. nin nimetlerinden bir tanesi de Jig-Ai ve bu adamlar cidden sağlam işler yapıyolar ve gelecek vaad ediyorlar. Zira yeni grupların yaptıkları işleri ne kadar iyiyse takdir ettiğimi bilen bilir. Onun dışında 2. stüdyo albümleriyle Jig-Ai oturttuğu tarzı ve sözlerinde konu edindikleri Hentai sanatını müziklerine çok iyi derecede aktarmaktalar.

Gelelim albüme. Katana Orgy isimli bu albüm adındanda anlaşılacağı gibi saldırgan ve seksomanyak bir albüm. Zira death metal etkileşimli bi grindcore albümüyle karşı karşıyayız. Dolayısıyla albümde çok yönlü bir durum var. Özellikle bazı hentai lerden repliklerlede süslenen şarkı geçişleride, albüme muazzam bir tat katıyor. Özellikle davulları ve melodileriyle albüm dinlenebilitesi yüksek bir hal alıyor. Mümkün mertebe sözlere bağlı kalarak albümün içindeki gore öğelerini müziğe yansıtan ve bunu hissetirebilen yegane albümlerden biriyle karşı karşıyayız. Onun dışında albüm ilk şarkıdan son şarkıya kadar hız kesmeden ve değişkenlikten taviz vermeden devam ediyor. Bununla birlikte albümdeki 20 şarkının 20 side gümbür gümbür ve pit i karıştıracak cinsten. Tüm bu bilgilere ek olarak albümde belli kırılma noktalarını tayyin eden ve dikkat edilmesi gereken yegane şarkılar: Bir intro edasıyla albüme giriş yapan Wasabi Chicks, riff tarzını değiştirip albümde bi geçiş edası yaratan Bonsai Bukake, death özelliklerini daha çok ön planda gördüğüm Boxing The Belted Tits, albümde ara şarkısı olarakda tabir edebileceğim bir hentai repliğiyle başlayıp gene tam gaz devam Samurai Gay Party ve grindcore yönü ağır basan ve albümdeki hızı hiç kesmeden devam eden Bath In Razorblades. Bu şarkılardan başka albümde bir Brutal Truth (Stench of Prophet), 2 de Carcass (Genital Grinder, Regurgitation Of Giblets) cover ı bulunmakta.

Albümde hoşuma gitmeyen taraflara gelicek olursak genel manada kulağa hitab eden bir albüm fakat bazen tek düzeliğe kaçabiliyor ve buda belli bir süreden sonra sıkıntı vermeye başlayabiliyor. Onun dışında sample larıda yeterli manada kullanamadıklarını görüyoruz yada albüme iyi oturtamadakları desek daha yerinde olur. Bununla beraber son şarkı “We Are Going For Your Cunt, Bitch” tamamiyle konseptin dışında olup, albümün ahengini bozan bi final yapmış.

Bütün bu sözlerimin sonunda albüm mutlaka dinlenmesi gereken özellikle tarzın takipçileri için kaçırılmaması gereken bir albüm. Özellikle yeni grupların kendilerini zamanla geliştirdikleri durumunuda göz önünde bulundurarak gelecek vaad eden bir grup olarak gözümüze çarpan bu grubu, şiddetle tavsiye ediyorum.

7.5/10

Bir yanıt yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

+ 81 = 90

İlgili Makaleler

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu