Haberler

İzmirli Melodic Death Metal Grubu Negentropy’den “Enlightenment” Dijital Olarak Yayımlandı

İzmirli Melodic ve Modern soundu ile dikkat çekmeyi başaran Metal grubu Negentropy, 2. albümleri olan “Enlightenment” ‘ı geçtiğimiz günlerde dijital ortamda yayına sürdü.  Grup sound olarak melodic death metal, modern metal ve melodic metal türlerini scream ve clean vokallerle seslendirdiği şarkılar ile çeşitlendirmiş durumda… Sizler de grup hakkındaki düşüncelerinizi iletebilirsiniz.  Gruba ulaşabileceğiniz linkler aşağıdadır.

Basın Bülteni :

Negentropy uzun süren sessizliğin ardından ikinci albümü Enlightenment’ı yayınladı. Geçtiğimiz aylarda bu albümden dört tekli yayınlanmıştı. Yayınlanan teklilerin ardından 25 Mart günü albümün tamamı dinleyiciyle buluştu.

Negentropy, Enlightenment’ın çıkışı ile yakın zamanda sahnelere dönüleceğinin de haberini vermiş oldu.
Bu albüm çok daha geniş yelpazede ve farklı tatlar içeren şarkılardan oluşuyor.

Albümün kayıtlarında vokal ve gitarlarda Oktay Birtay, davulda Ayberk Erime ve bas gitarda Onur Başaran görev alırken sahne hazırlıklarının da başlaması için yeni bir gitarist arayışında olduklarını duyurdular. Albüm genel olarak kişisel konulardan, politik konulara ilerleyen bir kurgusal düzene sahip. Sound olarak ise teklilerden alışmış olduğumuz clean vokallere, scream vokallerinde eklendiği söylenebilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

33 + = 42

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu