Haberler

İstanbul`lu Doom Death grubu Illusions Play Yeni Teklisi “Morning Dew”‘i Yayınlıyor

İstanbul çıkışlı Doom Metal grubu Illusions Play yeni teklisi “Morning Dew” ‘i yayınlıyor. 12 Temmuz’da aşağıdaki linkten bu şarkıyı dinleyebilirsiniz.

Grubun bu şarkı için yayınladığı tanıtım da şu şekilde:

Illusions Play Yeni Teklisi “Morning Dew” ile Sessizlikten Çıkıyor

İstanbul`’dan yükselen atmosferik doom/death metal grubu Illusions Play, yakında çıkaracakları ikinci albümleri “Empire of Desolation”dan yeni teklileri “Morning Dew”i 12 Temmuzda yayınlayarak uzun bir süredir devam eden sessizliğini sona erdirdi. Yeni Tekli tüm dijital müzik platformlarında yayında, şarkının resmi video klibi de youtube`dan ulaşılabilir durumda olacak.  

Bu atmosferik şarkı ile Illusions Play, varoluşsal korku, kozmik terk edilme ve geçici umut temalarını derinlemesine ele alırken, dinleyicilerini karanlığın ışıkla dans ettiği bir dünyada, içsel ve ürkütücü bir manzara eşliğinde bir yolculuğa çıkarıyor. “Morning Dew”, ayrıca yakında çıkacak ikinci albüme bir önsöz niteliğinde olup, hayranları ve yeni dinleyicileri grubun müzikal vizyonunun derinliklerini keşfetmeye davet ediyor. 

Grup, müzikal olarak ağır riffler, ürkütücü melodiler ve güçlü bir duygusal manzara oluşturan brutal vokallerle doom ve death metalin çıplak yoğunluğunun özünü yakalarken, “Morning Dew”in umutsuzluk ve umut arasındaki hassas dengeyi keşfeden; içsel karanlık dönemlerdeki ışık arayışınızda geçen kişisel ve sanatsal yolculuklarını temsil ettiğini, dinleyicilerinin de bu yolculukta huzuru bulacağını umduklarını belirtiyor.

Yeni single`ın kapak tasarımı Damla Topçu`ya ait.

Lyric Videonun yapımcısı: Halilcan Erdemir

İstanbul’un kadim yankılarından doğan ve 2011 yılında Ukraynalı müzisyen Vitaliy Petrenko’nun (Can Aydın) projesi olarak İstanbul/Türkiye’de ilk nefesini alan Illusions Play’in güncel kadrosu:

Illusions Play:

Vitaliy Petrenko – Vokaller, Gitar, Klavyeler
Sezer Soylemezoglu  – Gitar, Clean vokaller
Metin Dellal – Bas gitar, Geri vokaller                                                                                                                        Arda Burhan – Davul

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu