Kritikler

INTERNAL SUFFERING ”Awakening of the Rebel”

Unique Leader – 2006 – Colombia

Bu kritiğimde “Internal Suffering” grubunun “Awakening of the Rebel” albümünü ele alacağım. Grup Brutal Death Metal yapmakta. Kısaca yapmışlar yine yapacaklarını yeni bir hız rekoru kırmışlar diyorum.

Davulcu gravity blast,çift kros,zil atakları şeklindeki çalışına aynen devam ediyor. Chaotic Matrix albümünden daha hızlı şekilde çalmış.

Gitarlar yine aynen teknik,kaos yapısını koruyor. Bu albümde daha hızlı şekilde çalmışlar. Yeni bir hız rekoruna imza atmak istediklerinden olsa gerek ki iyice gaza gelmişler.

Vokalist “Chaotic Matrix” albümündekine benzer “Sick Guttural Vokal” yapmaya devam ediyor. Fakat bu albümdeki vokalleri daha çok güç odaklı vokaller olmuş. Vokalist Sick Guttural Vokallerine devam etmeye etmiş fakat sadece bununla yetinmemiş. Çift vokal kaydı söz konusu bu albümde. Vokalist hem Brutal VOkal ya da Growl olarak okumuş hem de Sick Guttural Vokallerini yapmış. çoğu zaman bu durum hissedilmese de sözleri uzatarak bitirdiği kısımlarda bu durum kendini belli ediyor.

Kayıt kalitesi çok sağlam olmuş. Kaydı bildiğim kadarıyla Hate Eternal’dan Erik Rutan yapmış. Kayıt kalitesi çok sağlam. Herşey çok güzel ayarlanmış. Mix ve Mastering’e çok sıkı uğraşılmış.

Söz konsepti yine aynı şekilde Chaos, Death, Demonology, the Cthulhu Mythos olarak devam ediyor. Şarkı sözlerinde yine Kataklysm etkisi söz konusu. Şarkı isimlerinde yine hikayeler, parantez içinde özel ifadeler mevcut.

Albüm kapağının çizeri Tony Koehl çizmiş. Albüm kapağı yine kaos temasına çok uygun çizilmiş. Cehennem çukuru gibi bi yerden şeytanlar çıkıyor ve melekleri parçalıyor. Büyük ve iki tane boyut kapısı açılmış. Yukarıdaki boyut kapısının ışığından ortalık parlıyor. Yukarıdaki boyut kapısı muhtemelen cennetten açılan bir kapı ve içinden melekler çıkıyor. Aşağıdan açılan kapıysa cehennemden açılan kapı ve içinden şeytanlar çıkıyor. Şeytanlar meleklerin kanatlarını parçalıyor. Şeytanın biride meleklerin kanatlarını parçalamış ve bize doğru bakıyor. Kısacası yine kaos temalı bir albüm kapağı olmuş.

Albüm Unique Leader şirketinden çıkmış. İmkanı olanlar ve extremeliğe gönül verenlerin almasını tavsiye ederim.

Özellikle Extreme Sick Guttural Vokalleri,hızlı ve kaos müziği,söz konsepti,albüm kapağı göz önüne alındığında 10 üzerinden 10’u hak ederler diyorum. Böyle Extremelikler dünyaya çok zor gelir.

10/10

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İlgili Makaleler

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu