Kritikler

INHUME ”Moulding the Deformed”

War Anthem Records – 2010 – Hollanda

INHUME adından da anlaşılabileceği gibi çok gaddar bir işe imza atmış. Moulding the Deformed adlı albüm War Anthem Records’tan çıkmış. 13 parçalık bu albümde brutal death ve grindcore karması bir işe uğraşmışlar. İstediklerini de yapmışlar.

Davullar genelde grindcore’da rastlayabileceğimiz stilde bir çalışa sahip. Speed ataklar bolca mevcut. Gitarlarda genel anlamıyla hafif brutal death metal etkili death/grind riffler var diye tarif etsek sanırım doğru olur. Hafif bir slamsı etkili, teknik işlerde olsada genel anlamda death/grind tipi rifflerin ağırlıkta olduğu bir yapı hakim.

Vokalci Pig ve Guttural Vokal işlerine bakıyor. Vokalcinin Cliteater grubunda sölüyor olmasından mıdır bilemiyorum ama fektli vokal işlerine de girişilmiş. Çok süper ötesi guttural vokal veya pig vokaller yok. Ortalama bir pig ve guttural vokal var diyebilirim. Albümün genelinde bildiğin yoldan şaşma, 3’ten şaşma 5’i aşma mantığı güdülmüş var diyebiliriz sanırım.

Albümün kaydı grubun sounduna göre oldukça güzel ve nispeten temizde denilebilir. Albüm kapağını Monstrosity (USA)’den Mike Hrubovcak çizmiş. Cesetleri asmışlar, kesmişler, öle kasaphane gibi bir yer. Inhume’un bence en güzel albüm kapağı olmuş diyebilirim. Bunun haricinde üst düzey süper bir kapak diyemem. Klasik gore kapağı desek yeridir.

Death/Grind dinliyim ama biraz brutal death etkisi olsun, birazda goregrind işinde varım efektli vokallerde olsun diyorsanız sizlik iş diyebilirim.

7/10

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu