Kritikler

INFIDEL ”Eviscrate Yourself”

Old Temple Productions – 2012 – Polonya

Bu tip grupları dinlerken, içimde buruk bir kıskançlık olmuyor desem yalan söylememiş olurum. Çünkü ülkemizde bu türde çalan gruplar çok az ve bu grupların davulcuları bu kadar iyi değil… İyi bir davulcu ile neler yapabileceğimizi daha kimse bilmiyor. Infidel isminde dünya üzerinde bir çok grup var,bazısı thrash, bazısı death metal çalıyor. Amerikalı olanı en meşhur olanları, onların ardından Polonyalı olanları yani bu arkadaşlar geliyor.

Infidel, brutal tonlarda vokalleriyle, saldırgan yapılı, hızlı, savaşan bir yapıya sahip, din karşıtlığı temalı ve tanrıya söven lirikleriyli var. Bana şöyle geldi, belki bazılarınız ne alakası var diyebilir fakat Mayhem ile Anteaus arasında gidip geliyor, saldırganlı ve pislik yapısını Anteaus’tan ritmik ve gitar alt yapısını Mayhem’in klasikleşmiş albümü De Mysteriis albümünden almışlar…

Polonya black metal arenasında Infernal War,Black Altar vs. gibi grupların yollarından ilerlediklerini de söyleyebiliriz. NS bokuna bulaşmadan bu tavırda devam etmelerini temenni ediyorum.

8/10

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İlgili Makaleler

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu