Röportajlar

INFESTED BLOOD

Selamlar, Extreminal webzine’e hoşgeldiniz. Öncelikle sizi tanımayanlar için biraz gruptan bahseder misiniz?
Diego:
Selamlar Extreminal zine okuyucuları! Infested Blood diğer Brezilyalı gruplardan biraz farklı bir sound’u olan bir brutal death metal grubu. Yeni akım brutal death metalde dünya çapında bir şeyler yapmayı planlıyoruz. İlk 3 cd’de grup şöyleydi, vokallerde Cristiano, gitarda Diego (ben), davulda Beto ve bass’ta Eduardo. Şimdi vokalistimiz kişisel sebeplerden dolayı gruptan ayrıldı ve ben vokal/gitar olarak front-man’liği üstlendim. Son albümümüz “Interplanar Decimation” ‘da da görüldüğü üzere bundan sonraki ürünlerde hep daha brutal ve temiz bir sound olacak.

INFESTED BLOOD Ağustos/Eylül aylarında Avrupa turnesinde olacak. Ne gibi şeyler düşünüyorsunuz? (Özellikle doğu Avrupa’da)?
Bu turneyi geçen yıldan beri planlıyorduk, böyle bir şeyi ben grubun menajeri ve organizatörü olarak hayatımda ilk kez üstleniyorum. Daha önce hiç Avrupa’ya gitmemiş bir grup için turne organize etmek hiç kolay değil. Bu bizim için bir deneyim olacak ve gittiğimizde neler olacağını göreceğiz. Avrupa turnesinin Balkanlar kısmı bizim için enteresan bir gezi olacak. Romanya gibi bir çok güzel yer, farklı kültürler ve metal piyasaları göreceğiz… Balkan turnesi için oldukça heyecanlıyız! (Yazarımız Tsvetan biraz da kendi için bilgi topluyor 🙂 – Goremented)

“Interplanar Decimation” adlı son albümünüzden biraz bahsedelim. Bu albümden memnun musunuz ve hayranlardan/basından gelen tepkiler nasıl?
Interplanar Decimation albümü ile Infested Blood’u bir adım öteye taşıdığımıza inanıyorum. Bu albümde önceki iki albümümüze nazaran ilerlemeyi açık bir şekilde fark edilir hale getirdik. Oldukça temiz davul kayıtları ile davuldaki ataklar, iniş çıkışlar ve tüm bölümleri tertemiz bir şekilde duyurabildik. Bu albüm ile olgun bir brutal death metal olduğumuza inandığımız için planlarımızda tutmuş oldu. Albüm çıktıktan sonra gelen tepkiler de ortada hatta extreme metal dinlemeyenler bile albümümüzü artık yok sayamıyorlar.Bu da demek oluyor ki iyi bir iş başarmışız.

Yeni albüm için herhangi bir materyaliniz hazır mı? Ne zaman çıkarmayı planlıyorsunuz?
Yeni albüm için yeni şarkılar yolda! Bu evrede grubun yeni kimliği ortaya çıkacak, nasıl mı? Agresifliğini koruyan ve karmaşık yapısını sonuna kadar devam ettirebilen işler çıkararak. Bu da yeni bir formül ve yeni bir yapılanma ile olacak. Umarım yakın zamanda yeni kayıtlara başlarız ve Inferplanar Decimation albümündeki gelişimimizi devam ettirebiliriz. Tahminimce gelecek yılın temmuzunu bulacak gibi gözüküyor.

Stygian Crypt ile anlaşmanız nasıl oldu? Şirket Rusya’da ve siz Brezilyadasınız, sizden oldukça uzak bir şirket ile çalışmak zor olmuyor mu?
Stygian Crypt bize Myspace sayfamızdan ulaşarak teklifte bulundu. Yeni albüm için şirket arıyorduk, onlar ilk ve ikinci albümü yeniden basacaklarını, üstüne yeni albümü basacaklarını söylediler! Şirketin yöneticisi CD’leri dünyaya yayma konusunda oldukça profesyonel biri, ve onunla email yolu ile anlaşmak da oldukça kolay oldu. Onunla çalıştığımız için ve bizi dünyaya tanıttığı için mutluyuz.

Sözleriniz neler hakkında? Kim yazıyor, yazarken nelerden etkileniyor?
Bu albümdeki şarkı sözlerimiz genel anlamda diğer dünyalardaki fantastik yaşamlar ve cehennemsel var oluş üzerineydi. Genel anlamda özetleyecek olursak Dungeons And Dragonstaki gibi fantezi dünyasındaki bilinmeyen medeniyetler ve bilinmeyen boyutlar hakkında şarkı sözleri yazıyoruz. Doğal olarak fantezi kitaplarını bol bol okuyoruz. Genelde sözleri ben yazıyorum zaman zamanda bassçımız Eduardo aklına bir şeyler gelirse bana iletiyor, sözlerimiz bu şekilde ortaya çıkıyor.

Grubun adının INFESTED BLOOD olması kimin fikriydi? Neden bunu seçtiniz?
Infested Blood ismini davulcumuz Beto grubu kurduğumuz günlerde düşündü. Özel bir açıklaması yok, aniden onu seçtik ve herkes beğendi.

Müziğe başladığınızda sizi etkileyen gruplar/müzisyenler kimler?
Death metalin heyecanına Cannibal Corpse, Slayer, Morbid Angel ve Suffocation gibi gruplarla kapılmadan önce Iron Maiden ve Metallica çalarak başladım. Slayer, Morbid Angel ve Suffocation tüm Infested Blood elemanlarını etkileyen gruplar olduğunu söyleyebilirim.

Brezilya’daki death metal konserleri nasıl? Sizce en iyi gruplar kim?
Brazilya’da bu tarz müziğe pek yer olduğunu söyleyemem. Burada daha çok melodik metal piyasası var. Underground’da ses getirenler ise daha çok thrash metal ve old-school death metal. Brezilya’da Nile, Deeds of Flesh,Origin ve bizim gibi yeni akım tarzlar icra edenleri dinleyen pek yok. İşte bu yüzden biz de Infested Blood için eski kıtada, yani dünya extreme metal piyasasının en iyi olduğu yerde bir turne ayarladık. Ama burada Brezilya’da çok iyi death metal gruplarımız var. Bunlardan en iyileri, benim için kesinlikle Krisiun veThe Order, şüphesiz onlar dünyanın en iyi death metal gruplarından… (Sadece Türkiye metal piyasası boktan değil yani, pek ala – Goremented)

En son dinlediğin albüm hangisi?
Origin – antithesis ve Nile- those whom the gods detest , bu iki albümü ve grubu çok seviyorum. Bunlar brutal death metalin parlak geleceğini gösteriyor! Bizi hiç bir zaman hayal kırıklığına uğratmadılar! Her zaman efsane ekstrem işler başardılar!

Müzik dışında neler yapıyorsunuz?  Futbol sever misiniz, eğer evetse Brezilya’nın Güney Afrika’da oynaması konusunda ne düşünüyorsunuz?
Geçen sene tamamen turnedeydik o yüzden tüm zamanımız öyle geçiyordu fakat boş vakit bulduğumuzda oyun konsolunun başına geçip RPG türü oyunlar oynamaya bayılırdık. Kitap okuyoruz bol bol ve şehre inip metalcilerle takılıp içiyoruz, yerel konserlere katılıyoruz. Size garip gelecektir fakat ben futbol sevmiyorum. Çocukluğumdan beri hiç hoşuma gitmeyen bir şeydir. Asla kendimi bir sürü adamın bir topun peşinden koşarken izlerken hayal edemiyorum ya da maç bittikten sonra yapılan o anlamsız taktik konuşmalarının içerisinde, huhh, hahaha. Bence tamamen bir zaman kaybından ibarettir. Ama zevkler ve renkler tartışılmaz tabi ki, heheh.. (Sen Brezilyalı olduğuna emin misin orada böyle konuşanı yaşatmazlar, söylemedi deme – Cenk, Futbol konusundaki düşüncelerimde yalnız olmamak çok hoşuma gitti – Goremented)

Okuyucularımıza son sözlerinizi alabilir miyiz?
Extreme müziği, özellikle yeni akım brutal death metali destekleyen herkese teşekkürler. Desteğiniz için Extreminal zine’e de teşekkürler! Underground ateşinizi canlı tutun! Stay brutal!!!

Bir yanıt yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

+ 82 = 91

İlgili Makaleler

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu