Kritikler

INFESTED BLOOD ”The Masters of Grotesque”

Gormageddon Productions/Stygian Crypt Productions – 2008 – Brezilya

Infested Blood röportajı bir süre önce sitemizde yer almıştı, grubu dinleyenler ”The Masters of Grotesque” albümünün 2003 yılında çıktığını bilir, aynı albüm 2008 yılında Gormageddon Productions/Stygian Crypt Productions tarafından tekrar yayınlandığı için yeni bir albüm gibi varsayıp biraz bahsetmek istiyorum. Sitenin takipçileri Infested Blood hakkında bir miktar bilgiye sahip oldukları için bu konudan fazla bahsetmeme gerek yok.

2000li yılların başlarında brutal death metalin parlayışını kutlayan albümlerden biri olan ”The Masters of Grotesque” eski versiyonundan farklı olarak; grubun 2008 yılında Stygian Crypt etiketi ile çıkardığı “Interplanar Decimation ” isimli promoda yer alan “Gate To Alien Dimension” adlı şarkının video klibini içeriyor. Bence, grubun hızının ve müzikalitesinin gerçekliğini daha iyi bir şekilde kavramak için stüdyo görüntülerinden oluşmuş bir klip.

İlk versiyonunda böyle miydi bilmiyorum ama altın rengi kitapçığın altınımsı dokusu eşsiz.

Grubun ilk çıkardığı tam süreli albüm olan bu albümün soundu, beste yapısı, yüksek tempolu davulları Amerikan Brutal Death Metali olarak değerlendirilebilir.

Zamanın kaliteli ürünlerinden biri yeniden yayınlanmış, brutal death dinleyicisine önerebileceğim arşivlik albümlerden biri…

7.5/10

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu